Do tragicznej śmierci małej dziewczynki doszło w jednym z miast regionu. Dwóch mężczyzn już trafiło na trzy miesiące do aresztu tymczasowego.


W piątek 29 kwietnia przed godz. 18.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dziecka. Z informacji wynikało, że zdarzenie to miało miejsce poza drogą publiczną, był to trawnik na jednym z placów osiedlowych. Policjanci natychmiast tam pojechali i okazało się, że 9-letnia dziewczynka jest już reanimowana przez służby medyczne. Niestety, nie udało się jej uratować - w związku z doznanymi obrażeniami poniosła śmierć na miejscu.

Mundurowi wypytali świadków zdarzenia i uzyskali informacje o tym, że kierujący terenowym autem potrącił dziecko w rejonie trawiastego wzniesienia, a następnie pośpiesznie odjechał. Policjanci ruszyli w pościg, wcześniej typując mężczyznę na podstawie informacji od mieszkańców i własnych ustaleń.


Pościg otrzymał status priorytetowy, do działań włączyli się wszyscy kłodzcy policjanci będący w służbie, do jednostki, jak informuje tamtejsza Komenda Powiatowa, zgłaszali się nawet ci, którzy przebywali w tym czasie na urlopach lub mieli wolne pomiędzy służbami. Część policjantów patrolowała teren miasta i pobliskie okolice, a kolejni analizowali dostępne zapisy z kamer monitoringów.

- Skrupulatnie sprawdzano każdą informację, którą udało się pozyskać, aby jak najszybciej namierzyć sprawcę i odtworzyć przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia. 
Działania te doprowadziły do ujawnienia poszukiwanego samochodu na terenie Polanicy-Zdroju, ukryty był w zaroślach. Zatrzymano także 23-letniego kierowcę przebywającego w jednym z prywatnych mieszkań. Został on doprowadzony do policyjnego aresztu. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali, także w tej sprawie, 31-letniego pasażera tegoż auta. Trwające w weekend czynności z udziałem policyjnej grupy dochodzeniowo-śledczej, które nadzorował bezpośrednio miejscowy prokurator, miały na celu kompleksowe zabezpieczenie materiału dowodowego, który pozwoliłby odtworzyć przebieg wypadku i jego okoliczności - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, Joanna Bielak.

Sąd Rejonowy w Kłodzku, po kompleksowej analizie sprawy, podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec obu mężczyzn. 
Kierowca usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, odpowie też za ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanej, za co grozić może kara do 12 lat więzienia. Natomiast pasażerowi przedstawiono zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej i jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3.


Potrącenia w 2022 roku:
5 kwietnia: Szczawno-Zdrój: dwie potrącone kobiety trafiły do szpitala (FOTO)
30 marca: BOGUSZÓW-GORCE: 64-LATEK ZA KÓŁKIEM KONTRA 31-LETNI ROWERZYSTA (FOTO)
26 lutego: Nie żyje rowerzysta. Sprawca potrącenia pod wpływem narkotyków
23 lutego: POLICJA WAŁBRZYCH: WJECHAŁ W STOJĄCYCH W KOLEJCE DO APTEKI (FOTO)
7 lutego: POLICJA WAŁBRZYCH: KOSZMARNA PLAGA POTRĄCEŃ
4, 5, 7 lutego: WAŁBRZYCH: TRZY POTRĄCENIA, PIĘĆ OSÓB POSZKODOWANYCH
18 stycznia dwa zdarzenia: Policja Wałbrzych: dwa potrącenia, dwie osoby w szpitalu (FOTO)
13 stycznia 2022: PIASKOWA GÓRA: 78-LETNIA PIESZA KONTRA 22-LETNI KIEROWCA, CO SIĘ STAŁO? (FOTO)
7 stycznia 2022: 
Wałbrzych region: potrącenie 73-letniej rowerzystki [FOTO]

4 - 5 stycznia 2022: Wałbrzych region: Kolejny wypadek śmiertelny i 2 potrącenia (FOTO)
4 stycznia 2022: WAŁBRZYCH REGION: 60-LATEK NIE ŻYJE, SPRAWCA POTRĄCENIA ZATRZYMANY 

Kalendarz potrąceń w 2021 roku tutaj:
Szczawno-Zdrój: dwie potrącone kobiety trafiły do szpitala (FOTO)Opr. MS
Foto użyczone: KPP Kłodzko