Znany jest już orientacyjny koszt nowej aglomeracyjnej linii autobusowej, która ma połączyć podwałbrzyskie gminy z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

- Spotkałem się z Maciejem Badorą, prezesem WSSE, w sprawie inicjatywy połączenia autobusowego łączącego wałbrzyskie zakłady z Głuszycą, Jedliną-Zdrojem i okolicami Nowej Rudy. Obecnie kursujące poranne autobusy z Głuszycy i Jedliny do Wałbrzycha to oblegane połączenia - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Podczas listopadowej sesji wałbrzyskiej Rady Miejskiej powrócił temat możliwości uruchomienia nowej linii autobusowej łączącej gminy Aglomeracji Wałbrzyskiej z wyższym niż nasze miasto poziomem bezrobocia z WSSE, w której odczuwalny jest obecnie brak rąk do pracy. Trasa projektowanej linii miałaby prowadzić z Jedliny-Zdroju i Głuszycy przez ul. Kłodzką i przez Dworzec Szczawienko, skąd odbierałaby pracowników dojeżdżających pociągiem, do strefy ekonomicznej.

Zgodnie z przedstawionymi radnym wyliczeniami, uruchomienie wzmiankowanego połączenia i jego miesięczny koszt utrzymania to 500 tys. zł, z czego jedynie ok. 40% będzie pochodzić z biletów. Samorządy liczą na to, że zakłady strefy ekonomicznej zechcą partycypować w kosztach połączenia autobusowego, by w ten sposób zyskać pracowników. Rozmowy w tej kwestii trwają.
Dyskusja dotycząca projektowanej linii skupia przedstawicieli Wałbrzycha i Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, włodarzy wspomnianych wyżej gmin, a także przedstawiciele WSSE i zakładów produkcyjnych ze strefy zainteresowani uruchomieniem takiego połączenia autobusowego. Nowa linia komunikacji miejskiej mogłaby pomóc w rozwiązaniu problemów z pozyskiwaniem pracowników do fabryk z gmin o dwucyfrowym bezrobociu.

Zobacz też: WAŁBRZYCH: BĘDZIE NOWA LINIA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ?


Przeczytaj też:
WAŁBRZYSZANIE WYBIERAJĄ KOMUNIKACJĘ MIEJSKĄ?
WAŁBRZYSZANIE POKOCHALI BILETY JEDNORAZOWE CZASOWE
AUTOBUS MIEJSKI Z WAŁBRZYCHA DO CZECH - ROZKŁAD JAZDY
BILETY ZINTEGROWANE NA POCIĄG I AUTOBUS

BILET ZINTEGROWANY NA POCIĄG I AUTOBUS - NAWET 700 ZŁ OSZCZĘDNOŚCIoprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn