12 lutego w wałbrzyskim Ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów sportowych i nagród finansowych za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku. Rozdysponowano łącznie ponad 350 tys. zł.


Stypendia sportowe są przyznawane przez prezydenta Wałbrzycha na okres 11 miesięcy, od 01.02.2019r. do 31.12.2019. W tym roku otrzymało je 55 zawodników:

1. Dominika Dereń - klub KS AZS PWSZ Wałbrzych – dziedzina sportu - piłka nożna – wysokość stypendium brutto miesięcznie 750,-

2. Jessica Pluta KS AZS PWSZ Wałbrzych piłka nożna 750,-

3. Sabina Ratajczak KS AZS PWSZ Wałbrzych piłka nożna 750,-

4. Klaudia Miłek KS AZS PWSZ Wałbrzych piłka nożna 750,-

5. Karolina Ostrowska KS AZS PWSZ Wałbrzych piłka nożna 750,-

6. Anna Rędzia KS AZS PWSZ Wałbrzych piłka nożna 750,-

7. Małgorzata Mesjasz KS AZS PWSZ Wałbrzych piłka nożna 750,-

8. Jagoda Sapor KS AZS PWSZ Wałbrzych piłka nożna 750,-

9. Natalia Piątek KS AZS PWSZ Wałbrzych piłka nożna 750,-

10. Jagoda Szewczuk KS AZS PWSZ Wałbrzych piłka nożna 750,-

11. Julia Kowalczyk KS AZS PWSZ Wałbrzych piłka nożna 750,-

12. Bartosz Grad MKS Aqua- Zdrój Wałbrzych siatkówka 750,-

13. Adrian Bocianowski MKS Aqua- Zdrój Wałbrzych siatkówka 750,-

14. Adam Kącki MKS Aqua- Zdrój Wałbrzych siatkówka 750,-

15. Marcin Dereń MKS Aqua- Zdrój Wałbrzych siatkówka 750,-

16. Karol Szczygielski MKS Aqua- Zdrój Wałbrzych siatkówka 750,-

17. Michał Szydłowski MKS Aqua- Zdrój Wałbrzych siatkówka 750,-

18. Sebastian Zieliński MKS Aqua- Zdrój Wałbrzych siatkówka 750,-

19. Karolina Nowak MKS Chełmiec Wałbrzych siatkówka 750,-

20. Izabela Groń MKS Chełmiec Wałbrzych siatkówka 750,-

21. Aleksandra Druciak MKS Chełmiec Wałbrzych siatkówka 750,-

22. Aleksandra Małodobra MKS Chełmiec Wałbrzych siatkówka 750,-

23. Natalia Gezella MKS Chełmiec Wałbrzych siatkówka 750,-

24. Paulina Groń MKS Chełmiec Wałbrzych siatkówka 750,-

25. Ewelina Pawelska MKS Chełmiec Wałbrzych siatkówka 750,-

26. Marcin Jeziorowski Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 koszykówka 750,-

27. Hubert Kruszczyński Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 koszykówka 750,-

28. Damian Durski Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 koszykówka 750,-

29. Marcin Wróbel Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 koszykówka 750,-

30. Bartłomiej Ratajczak Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 koszykówka 750,-

31. Patrycja Piotrowska nie zrzeszona kolarstwo 500,-

32. Kamila Kulwicka Z.K.S Slavia Ruda Śląska zapasy 500,-

33. Dominika Kulwicka Z.K.S Slavia Ruda Śląska zapasy 500,-

34. Paweł Sajda Stowarzyszenie Imperium Boxing boks 500,-

35. Jakub Szydełko Stowarzyszenie Imperium Boxing boks 500,-

36. Patryk Trochimiak Stowarzyszenie Imperium Boxing boks 500,-

37. Piotr Tobolski Stowarzyszenie Imperium Boxing boks 500,-

38. Weronika Szewczyk MZK Unia Racibórz zapasy 500,-

39. Julita Omilusik Stowarzyszenie Sportowe ARES zapasy 500,-

40. Weronika Grzelak LKS Górnik Wałbrzych lekkoatletyka 500,-

41. Maciej Wojciechowski LKS Górnik Wałbrzych lekkoatletyka 350,-

42. Aleksandra Tomaszewska LKS Górnik Wałbrzych lekkoatletyka 350,-

43. Maja Gugała Sudecki Ludowy Klub Sportowy "Książ" jeździectwo 350,-

44. Hanna Zawadzka UKS G8 Bielany Warszawa pływanie 350,-

45. Jakub Krzpiet Stowarzyszenie Imperium Boxing boks 350,-

46. Aleksander Sumera Stowarzyszenie Imperium Boxing boks 350,-

47. Mateusz Kaczor ZLKS Zagłębie Wałbrzych zapasy 350,-

48. Oskar Wawrzyszyn ZLKS Zagłębie Wałbrzych zapasy 350,-

49. Mateusz Ropiak ZLKS Zagłębie Wałbrzych zapasy 350,-

50. Kacper Grondys ZLKS Zagłębie Wałbrzych zapasy 350,-

51. Marcin Walczyk ZLKS Zagłębie Wałbrzych zapasy 350,-

52. Julia Molińska Stowarzyszenie Sportowe ARES zapasy 350,-

53. Dorota Anna Bielecka Klub Kolarstwa Wałbrzych kolarstwo 350,-

54. Filip Brzóska Klub Kolarstwa Wałbrzych kolarstwo 350,-

55. Bartosz Łobaza Sopot Curling Club "Wa ku'ta" curling 750,-


Prezydent przyznał też jednorazowe nagrody finansowe wysokości 500 zł brutto za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku. Otrzymali je:

1. Kamil Jasiński - AZS PWSZ Wałbrzych - piłka nożna - Trener Roku

2. Roman Magdziarczyk - Klub Kolarstwa Wałbrzych - kolarstwo - Trener Sportu Młodzieżowego

3. Piotr Walerak - Klub Kolarstwa Wałbrzych - kolarstwo - Trener Sportu Młodzieżowego



oprac. i fot. ELW