W najbliższych tygodniach w naszym mieście będzie słychać warkot pił. Ile drzew zostanie wyciętych lub przyciętych, w jakich dzielnicach i dlaczego?


Miejski Zarząd Budynków przeznaczył do wycinki lub przycięcia w ciągu najbliższego miesiąca 76 drzew w kilku wałbrzyskich dzielnicach, do tego krzewy i samosiejki. Drzewa zostały przeznaczone do wycięcia za zgodą marszałka województwa. Oto, co zamówiono z adresami i dokładnym omówieniem prac:

- Usunięcie dwudziestu drzew na terenie dzielnicy Piaskowa Góra:
Termin otwarcia ofert 27 stycznia. Prace mają być wykonane do 27 lutego.


- Wykonanie cięć pielęgnacyjnych dwóch skupisk krzewów, pięciu krzewów, ośmiu drzew oraz usunięcia pozostałości po dwóch drzewach na terenie dzielnicy Piaskowa Góra:Termin otwarcia ofert 22 stycznia. Prace mają być wykonane do 24 lutego.


- Wykonanie cięć jedenastu drzew na terenie dzielnic Podgórze i Rusinowa.Termin otwarcia ofert 27 stycznia. Prace mają być wykonane do 24 lutego.


- Wykonanie cięć pielęgnacyjnych drzewa liściastego, usunięcia żywopłotu i trzynastu drzew na terenie dzielnicy Podzamcze:Termin otwarcia ofert minął 21 stycznia. Wycinka ma być wykonana do 21 lutego.


- Wykonanie cięć szesnastu drzew oraz uporządkowanie skupiska samosiejek na terenie dzielnicy Sobięcin:Prace mają być wykonane do 14 lutego.


- Usunięcie siedmiu drzew na terenie dzielnicy Stary Zdrój:Wycinka ma być wykonana do 7 lutego.


- Usunięcie dwóch drzew na terenie dzielnicy Śródmieście:Wycinka ma być wykonana do 24 stycznia.


Opr. MS
Foto ilustracyjne: Elżbieta Węgrzyn
Dokumenty: UM Wałbrzych