Piątkowy poranek na długo zapisze się w pamięci mieszkańców regionu wałbrzyskiego. Tego dnia w Grodziszczu znaleziono zwęglone zwłoki starszej kobiety, a w wypadku samochodowym nieopodal Dzierżoniowa zginął jej wnuk. Te śmierci - jak przypuszczają śledczy - mogą być ze sobą powiązane.

We wczesnych godzinach porannych w Mościsku w powiecie dzierżoniowskim podczas zderzenia dwóch samochodów osobowych zginął młody mężczyzna. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn Martin S., 23-letni, kierowca mieszkający w Grodziszczu zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z autem nadjeżdżającym z naprzeciwka. Mieszkaniec Grodziszcza zginął na miejscu, a kierowca prawidłowo jadącego auta trafił do szpitala w ciężkim stanie.
Śledczy chcieli o śmieci 23-latka powiadomić rodzinę i udali się do mieszkania zmarłego kierowcy w Grodziszczu, a na miejscu zastali płonący budynek. Nie obyło się bez interwencji straży pożarnej. Po jego ugaszeniu okazało się, że w mieszkaniu znajdują się spalone zwłoki starszej kobiety. Ślady krwi wokół ciała mogą świadczyć o gwałtownej śmierci.

Prokuratura ustala, czy mogło dojść do morderstwa, a później udanej próby samobójczej. Prawdopodobne są też inne scenariusze, m.in. rozszerzonego samobójstwa. Sekcja zwłok babci i wnuka planowana jest na poniedziałek. Wówczas też jest szansa na cień światła rozświetlającego mrok tej tragicznej tajemnicy rodzinnej.

Przeczytaj też: ODWIEDZIŁ SWOJĄ BYŁĄ I ZAKŁUŁ NOŻEM

ŚMIERĆ PODCZAS AWANTURY DOMOWEJ
JEST ZARZUT W SPRAWIE ŚMIERCI PODCZAS NAPADU
PODZAMCZE: POTENCJALNY ZABÓJCA ZATRZYMANY
PODEJRZANI O ZWIĄZEK Z PODWÓJNYM ZABÓJSTWEM ZATRZYMANI
ZABIŁA KUCHENNYM NOŻEM
PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZA KRATAMI. MIAŁ ZAKRWAWIONY NÓŻ
TRZY OSOBY NIE ŻYJĄ - ŚLEDZTWO W SPRAWIE RODZINNEJ TRAGEDII
OBŁAWA W PARKU KSIĄŻAŃSKIM. POLICJA POSZUKUJE PODEJRZANEGO O MORDERSTWO ZE ŚWIEBODZIC
CZY POLICJANCI SPOWODOWALI ŚMIERĆ ZATRZYMANEGO? ZAPRZECZAJĄ
ZMARŁ Z POWODU WYCOFANEGO LEKU? ŚLEDZTWO TRWA
PRZYPUSZCZALNY OJCOBÓJCA ZASTRZELONY PRZEZ POLICJANTA
ZABÓJSTWO W ŚWIEBODZICACH - PODEJRZANY NADAL NIEUCHWYTNY
WZIĄŁ DOPALACZ I ZABIŁ ŻONĘ NA OCZACH SYNA
oprac. Elżbieta Węgrzyn
Źródło: KPP Dzierżoniów;
Świdnica dla Was / Karol Kotarski