Dzieci uczęszczały do nowego przedszkola już od września, ale sale przystosowane na potrzeby maluchów w szkole przy ul. Limanowskiego ukończono dopiero w ostatnich dniach. Uroczyste otwarcie przedszkola odbyło się 19 października. Placówka liczy 80 dzieci, a docelowo może ich przyjąć do 100.

Sale dla czterech oddziałów przedszkolnych z zapleczem kuchennym i sanitarnym miały być gotowe już na przełomie sierpnia i września, jednak z uwagi na trudności ze znalezieniem wykonawcy prac działania remontowe właśnie na początku września się rozpoczęły. Obecny na otwarciu prezydent podkreślał, że działania na terenie tej szkoły są częścią projektów rewitalizacyjnych. - To jeden z najbardziej charakterystycznych gmachów Śródmieścia, przeszedł termomodernizację, zyskał boisko i elewację, a także przedszkole. Zależy nam na stworzeniu przedszkoli samorządowych w każdej dzielnicy, a w nich godnych warunków dla dzieci - mówi Roman Szełemej. Rewitalizacją objęte są też inne szkolne gmachy w Śródmieściu jak II LO i innych rewitalizowanych dzielnicach jak PSP nr 17, PSP nr 5 czy ZSP na ul. 11 Listopada.- W przedszkolu od września mamy cztery odziały przedszkolne liczące ponad 80 dzieci, docelowo możemy przyjąć nawet 100 dzieci - zaznacza Iwona Początek, dyrektor SZP nr 5. Remont kosztował miasto 859 tys. zł, a prowadziło go Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Max z Wałbrzycha.
- Właśnie zakończyliśmy projekt przebudowy na potrzeby gabinetu stomatologicznego w PSP nr 2 na Białym Kamieniu, a w PSP nr 26 wykonujemy nowe sanitariaty. Ten remont w szkole w Śródmieściu nie był prosty z uwagi na to, że to zabytkowy budynek. Sporą trudnością było odtworzenie drzwi wewnętrznych do sal wraz z ościeżnicami, mają one nietypowy kształt - mówi Leszek Dumicz, współwłaściciel firmy wykonawczej.Dodatkowo, na działanie nowych czterech oddziałów przedszkolnych i oddziałów w szkole na ul. Grodzkiej i 11 Listopada miasto za pośrednictwem Fundacji Edukacji Europejskiej pozyskało ok. 1,1 mln zł przez najbliższy rok. - W latach 2012 - 2018 uczestniczyliśmy z miastem w 8 projektach na blisko 20 mln zł, 5 z nich dotyczyło żłobków, 2 przedszkoli, a jeden wychowanków ośrodka socjoterapii - precyzuje Grzegorz Kruszyński z FEE.Goście przygotowali dla dzieci niespodzianki, a przedszkolaki ze swoimi wychowawcami przygotowały mały występ.

 
Czytaj też:
WIĘCEJ MIEJSC W PRZEDSZKOLACH GMINY
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 3 NA STARYM ZDROJU JUŻ DZIAŁA (FOTO)
SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NA SOBIĘCINIE JUŻ OTWARTE [FOTO]
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA PODZAMCZU (ZDJĘCIA)

MNIEJ DZIECI W WAŁBRZYSKICH SZKOŁACH
WAŁBRZYCH CHCE ZADBAĆ O MALUCHY
ŻŁOBEK NA HETMAŃSKIEJ - KIEDY I DLA KOGO BEZPŁATNY?
DRUGI ŻŁOBEK NA PODZAMCZU JUŻ OTWARTY
CZTERY NOWE ŻŁOBKI, A BĘDZIE WIĘCEJElżbieta Węgrzyn