W ostatnich dniach mieliśmy w naszym mieście dwa przypadki ataków z ostrym narzędziem na zaparkowane samochody. Jeden z dewastatorów przyznał, że chciał się odegrać na kierowcy, który jego zdaniem parkował tam, gdzie nie powinien.


Opony na Słowackiego

Policjanci z drugiego komisariatu blisko 2 tygodnie temu otrzymali informację o zniszczeniu mienia. Nieznany wtedy sprawca 28 lutego przeciął ostrym narzędziem cztery opony zaparkowanego na podwórku przy ul. Słowackiego pojazdu i spowodował straty o wysokości blisko 600 zł.

Policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenie mienia 12 marca przed południem. To lokator jednego z budynków znajdujących się niedaleko miejsca zdarzenia. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak mówił, w w momencie popełniania przestępstwa był bardzo zdenerwowany tym, że na terenie posesji, na której mieszka, parkują samochody nie należące do okolicznych mieszkańców. Teraz odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

I błotniki na 11 Listopada

Natomiast 8 marca 63-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił w ręce policjantów z tego samego komisariatu po tym, jak zniszczył zaparkowane przy ul. 11 Listopada auto. Wartość start oszacowana została przez właściciela na kwotę blisko 1400 złotych. 2 marca policja otrzymała informację o zarysowaniu przez nieznaną osobę samochodu marki Ford. Sprawca ostrym narzędziem uszkodził prawy przedni i tylny błotnik pojazdu, popełniając przestępstwo zniszczenia mienia.
 

Policjanci
zatrzymali 63-letniego mężczyznę podejrzanego o ten czyn przy ul. Psie Pole. Wałbrzyszanin złożył wyjaśnienia i stanie teraz przed sądem. Jemu również grozi 5 lat za kratami.

Czytaj też:
PODGÓRZE: POKŁÓCIŁ SIĘ Z DZIEWCZYNĄ I ZNISZCZYŁ AUTO JEJ OJCA (FOTO)
ŚRÓDMIEŚCIE, SOBIĘCIN, BIAŁY KAMIEŃ - ZAWZIĘLI SIĘ NA SAMOCHODY
NISZCZYŁ I PLĄDROWAŁ W CAŁYM ŚRÓDMIEŚCIU
POLICJA WAŁBRZYCH: JEDNO AUTO PRZYWŁASZCZONE, INNE ZDEMOLOWANE
ŚRÓDMIEŚCIE: OKRADLI I ZNISZCZYLI ZAPARKOWANE AUTO
POLICJA WAŁBRZYCH: KOSTKĄ BRUKOWĄ W SAMOCHÓD! (FOTO)
STARY ZDRÓJ: RYSOWAŁ PO SAMOCHODACH I WŁAMAŁ SIĘ DO GARAŻU
NASTOLATEK Z KAMERĄ, POSZUKIWANY I LAKIER
OBRZUCAŁ PLEBANIĘ KAMIENIAMI I ZARYSOWAŁ KSIĘDZU SAMOCHÓD

GRASOWAŁ Z SIEKIERĄ PO REGIONIE I NISZCZYŁ SAMOCHODY
Opr. MS
Foto: ilustracyjne