Kilka dni temu parafią na Starym Zdroju wstrząsnęła wiadomość o włamaniu do kościoła p. w. św. Barbary i kradzieży przedmiotów kultu. W ręce policji wpadła najpierw paserka, później złodziej.


Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w minioną środę 11 września nad ranem 22-letnią wałbrzyszankę. W jej mieszkaniu znaleźli m. in. dwa pozłacane kielichy mszalne oraz relikwiarz patronki, skradzione 8 września z kościoła p. w. św. Barbary na Starym Zdroju.Były tam także kufer i kask motocyklowy, które wraz z jednośladem zniknęły kilka dni temu z jednej z wałbrzyskich posesji. Mienie wycenione zostało łącznie na kwotę ponad 7,5 tysiąca złotych. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności odzyskali również utracony motocykl o wartości 8 tysięcy złotych i przekazali właścicielowi.Jak informują policjanci, kobieta nie tylko była paserką - w jej mieszkaniu znaleziono też narkotyki. Po przebadaniu i zważeniu przez technika kryminalistyki okazało się, że jest to amfetamina, z której można było wykonać blisko 400 porcji handlowych. Kobieta odpowie zatem także za handel narkotykami, co podczas przesłuchania udowodnili jej funkcjonariusze.


Wkrótce wałbrzyscy kryminalni ustalili także tożsamość sprawcy włamania do kościoła, który wpadł w poniedziałek 16 września w nocy na terenie powiatu świdnickiego, kiedy to skradzionym samochodem osobowym usiłował nie zatrzymać się do kontroli drogowej miejscowym funkcjonariuszom. Podejrzanym okazał się 21-letni mieszkaniec dzielnicy Stary Zdrój. To on również miał ukraść pozostałe znalezione u paserki przedmioty.Dwójka podejrzanych została już przesłuchana. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna natomiast może spędzić za kratami więzienia nawet 15 lat, bo jest recydwistą. 22-latka została objęta dozorem policyjnym, a 21-latek decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu trafił już na najbliższe 3 miesiące do aresztu śledczego w Świdnicy.


Czytaj też:
POLICJA: WŁAMAŁ SIĘ DO KOŚCIOŁA. WYNIÓSŁ... ŚWIECE (FOTO)
POLICJA: WPADŁA SZAJKA OKRADAJĄCA KOŚCIOŁY
ŚRÓDMIEŚCIE: WŁAMANIE NA PLEBANIĘ

PODZAMCZE: WŁAMALI SIĘ NA PLEBANIĘ I DALI SIĘ ZASKOCZYĆ
OKRADŁ KSIĘDZA I URZĄDZIŁ.... ZAKRAPIANĄ IMPREZĘ NA PLEBANII


Opr. MS
Foto użyczone - KMP Wałbrzych; Magdalena Sakowska