W których dzielnicach Wałbrzycha i miejscowościach powiatu tym razem znalazł się biały proszek i inne podejrzane substancje?


W miniony weekend policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali aż jedenaście osób, które posiadały różnego rodzaju środki psychotropowe oraz odurzające. Zabezpieczona została łącznie spora ilość amfetaminy – ponad 1800 porcji handlowych, a także mniejsze ilości marihuany, metamfetaminy i haszyszu. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne działania w celu zwalczania przestępczości narkotykowej.

Do pierwszej interwencji doszło w piątkowe popołudnie. Około godziny 16:30 mundurowi z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach znaleźli przy legitymowanym w tym mieście 21-latku niewielkie ilości marihuany.

Policjanci kryminalni pierwszego komisariatu podczas prowadzonej przed godziną 18:00 interwencji w mieszkaniu na Poniatowie zastali 36-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna ten posiadał przy sobie pewną ilość amfetaminy.

Po godzinie 20:30 policjanci z Głuszycy przeprowadzili kontrolę drogową w Glinnie. W jej trakcie zauważyli, że kierowca zachowuje się podejrzanie. 28-letni mężczyzna ukrywał w saszetce siedem foliowych zawiniątek z białym proszkiem. Po przebadaniu okazał się, że to spore ilości amfetaminy. Można było z niej wykonać ponad 330 porcji handlowych tych narkotyków.

W piątek przed godziną 22:00 wywiadowcy z wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedno z mieszkań na Starym Zdroju. To właśnie tam zabezpieczyli spore zawiniątko ze środkami psychotropowymi. Badanie wykazało, że i tym razem była to amfetamina, a można było z niej wykonać blisko 1100 porcji czarnorynkowych.

Sobotni poranek to kolejne cztery osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków. Policjanci pojechali na działania do Głuszycy. Tam najpierw zatrzymali 24-latkę, która miała przy sobie pewne ilości amfetaminy i metamfetaminy oraz 45-latka z amfetaminą. Następnie podczas przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez mężczyznę zatrzymana została 35-latka z amfetaminą oraz 40-latek. W tym ostatnim przypadku mężczyzna miał przy sobie większe ilości marihuany oraz haszyszu. Łącznie sporo ponad 100 porcji handlowych.

To nie był koniec akcji. Ci sami policjanci zespołu wywiadowców po godzinie 13:00 zawitali jeszcze na Biały Kamień, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 22-latka za posiadanie narkotyków. Przy mężczyźnie funkcjonariusze odkryli amfetaminę.

Sobotni wieczór to kolejna osoba zatrzymana z narkotykami. Po godzinie 20:00 mundurowi z Głuszycy w Zagórzu Śląskim legitymowali 17-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Przy nim znaleźli niewielkie ilości śmarihuany.

W niedzielę w dzielnicy Rusinowa funkcjonariusze drugiego komisariatu zatrzymali jeszcze 25-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna na widok policjantów odrzucił zawiniątko z amfetaminą. Z zarekwirowanych przez mundurowych środków psychotropowych można było wykonać blisko 350 porcji handlowych tych narkotyków.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Trzech mężczyzn odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Objęci zostali także dozorem policyjnym. Pozostali podejrzani za przestępstwa narkotykowe mogą trafić za kraty więzienia na 3 lata.


Czytaj też:
PONIATÓW: WIECZORNY SPACER W NIELEGALNYM TOWARZYSTWIE
POLICJA WAŁBRZYCH: NOSIŁ PRZY SOBIE, WIĘCEJ MIAŁ W DOMU
NARKOTYKI KRĄŻYŁY PO MIEŚCIE I REGIONIE

NOWE MIASTO: 15 000 PORCJI AMFETAMINY I METAMFETAMINY
POLICJA WAŁBRZYCH: ZŁODZIEJ, DILER, WŁAMYWACZ... I CMENTARZ (FOTO)

Biały Kamień, Nowe Miasto, Podgórze: 1500 porcji narkotyków

BIAŁY KAMIEŃ: MYŚLELI, ŻE DO OGRODNICZEK IM NIE ZAJRZĄ?
POLICJA: NIKT NIE MIAŁ TAKIEGO JAK ON... ROLLERA DO MASAŻU
POLICJA: CO TEN PAN POTRAFIŁ ZMIEŚCIĆ W SWOICH SPODNIACH?
POLICJA: W TEJ SZAFIE NIE BYŁO UBRAŃ, ALE... (FOTO)


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych