W związku z wyciekami substancji ropopochodnych od poranka możecie natrafić na utrudnienia. Tym razem na trasie Szczawno-Zdrój - Stare Bogaczowice - Chwaliszów i dalej, w stronę Dobromierza!

Po wczorajszych wyciekach substancji ropopochodnych na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu, wyciekach w Jedlinie-Zdroju na ul. Kłodzkiej i na trasie Jabłów - Lubomin dziś kolejny poranek z utrudnieniami na drogach związanymi z wyciekami. - Na terenie naszego powiatu skutki wycieku zabezpiecza pięć zastępów straży pożarnej, po stronie świdnickiej działają lokalne jednostki - mówi Robert Strojny z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.
Policja kieruje ruchem, utrudnienia zaczynają się na ul. Ułanów Nadwiślańskich w Szczawnie-Zdroju, na obwodnicy Szczawna, a następnie przez Stare Bogaczowice i Chwaliszów w kierunku Dobromierza. Plama znajduje się na obu pasach drogi, dlatego na czas jej usuwania ustalone zostaną objazdy. Rozlana substancja zmniejsza przyczepność i już zanotowano przynajmniej jedną kolizję spowodowaną poślizgiem.

AKTUALIZACJA. Zgodnie z pozyskanymi przez nas informacjami, przywracanie przejezdności powinno potrwać maksymalnie do godz. 11.


Elżbieta Węgrzyn
fot. ilustracyjne Magdalena Sakowska