Już za kilka dni finał akcji „Włosem w raka”/”z miłości do włosów”. Dzięki niej dzieci chore na raka zyskają nowe peruki za darmo. Wałbrzyszanie też mogą wziąć w niej udział.


Beata Kulczyńska wraz z Iloną Nalewajką, Stowarzyszeniem Mówimy NIEboRAKOWI i Częstochowskimi Aniołami zapraszają na akcję pod nazwą „Włosem w raka”/"z miłości do włosów", której finał 17 lutego odbędzie się w salonach fryzjerskich w całej Polsce.

- W Częstochowie zorganizowałam ogólnopolską akcję ścinania włosów na peruki dla dzieci po chemioterapii z całej Polski. Do projektu zaprosiłam fryzjerkę Ilonę Nalewajkę, a ona fryzjerów w całej Polsce. Działamy z ramienia Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI – mówi organizatorka akcji Beata Kulczyńska.

Akcja dedykowana jest dzieciom w całej Polsce, które zmagają się z chorobami nowotworowymi. Z powodu bolesnych zabiegów chemioterapii tracą włosy, a co za tym idzie, wiarę w siebie. Akcja "Włosem w raka" polega na ścięciu minimum 30 cm włosów i przekazaniu ich dla Stowarzyszenia, następnie współpracująca z Mówimy NIEboRAKOWI perukarnia robi piękne i wygodne peruki dla dzieciaków walczących z rakiem. A te przekazywane są im całkowicie za darmo.

Chętni do oddania włosów mogą się zgłaszać do wybranych salonów, które zadeklarowały udział w akcji. Na liście stowarzyszenia znalazł się jak dotąd jeden salon z Wałbrzycha – „Jacqueline” (ul. Kościuszki 2). Wciąż mogą zgłaszać się nowe. Jak mówi pani Beata, skontaktowało się z nią już wielu chętnych do oddania włosów w naszym mieście.

- Jeśli chcesz, aby Twój salon włączył się do tej akcji, wyślij wiadomość na adres beata.kulczynska@gmail.com, w treści wpisując swoje imię i nazwisko, adres salonu, telefon a w tytule "biorę udział w akcji "z miłości do włosów". Dostaniesz wiadomość zwrotną z dalszymi wskazówkami. Jeśli jesteś osobą o krótkich włosach, zaproś wszystkich swoich znajomych, udostępnij wydarzenie - tak też pomożesz – zachęcają organizatorki.

O podobnej akcji pisaliśmy już wcześniej:
NIECODZIENNA POSTAWA UCZENNICY I NAUCZYCIELKI

Opr. Magdalena Sakowska
Foto użyczone: UM Boguszów-Gorce