Nie tylko pijany, także pod wpływem narkotyków prowadził... karawan pogrzebowy. Zobaczcie, jak się to skończyło.


Mężczyzna kierujący karawanem pogrzebowym w Jedlinie-Zdroju na ul. Kłodzkiej w sobotę przed godz. 14.00 najpierw na przejściu dla pieszych wyprzedził nieoznakowany radiowóz, a następnie na podwójnej linii ciągłej kolejne auto. Wałbrzyski policjant zareagował na popełnione wykroczenia. Podczas próby wylegitymowania sprawca stał się jednak agresywny, dlatego funkcjonariusz poprosił innych policjantów o wsparcie. W tym momencie nadjechał przypadkowy mieszkaniec Jedliny-Zdroju, który pomógł policjantowi obezwładnić podejrzanego.

W trakcie dalszych czynności po przyjeździe patrolu drogówki okazało się, że kierowca karawanu, też mieszkaniec Jedliny-Zdroju jest kompletnie pijany i ma ponad 2,80 promila alkoholu w organizmie. Wykonany test na zawartość narkotyków wykazał też, że 26-latek dodatkowo znajduje się pod wpływem amfetaminy. Karawan pogrzebowy trafił na parking strzeżony na koszt kierującego, a mężczyzna do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Za niebezpieczne manewry, które mogły zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym 26-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz siadania za kółko. Na szczęście karawan nie przewoził trumny z nieboszczykiem...

- Mieszkańcowi Jedliny-Zdroju gratulujemy właściwej, obywatelskiej postawy. Apelujemy jednak po raz kolejny: jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce siąść za kierownicę, a wcześniej spożywała alkohol lub zażyła narkotyki, uniemożliwiamy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania - komentują wałbrzyscy policjanci.


Inne wyczyny na promilach:
Wałbrzych i region: Szaleństwo na drogach i skradziony motocykl
WAŁBRZYCH I REGION: POTENCJALNI MORDERCY WYELIMINOWANI
POLICJA SIĘ NAPRACOWAŁA W WEEKEND [FOTO]
POLICJA: JAK TO WAŁBRZYSZANIN WPADŁ... Z PLUSKIEM (FOTO)
BARDZO PIJANY WEEKEND NA DROGACH W WAŁBRZYCHU I POWIECIE
ZA BARDZO CISNĘLI PEDAŁY GAZU I PROWADZILI PO PIJANEMU
PODGÓRZE: KOLEJNY KIEROWCA DEMOLKA NA PODWÓJNYM GAZIE

BOGUSZÓW-GORCE: CIEKAWE, JAK WJECHAŁ W TE DWA AUTA, TO JUŻ SPAŁ?
POLICJA WAŁBRZYCH: ZYGZAKI NA UCZNIOWSKIEJ, JAZDA PO MARIHUANIE

SZCZAWNO-ZDRÓJ, PIASKOWA GÓRA: NIEBEZPIECZNE MANEWRY MERCEDESA

PIJANA JAZDA MOGŁA JEJ SIĘ UPIEC, ALE WJECHAŁA W RADIOWÓZ
POLICJA: I JESZCZE SIĘ UPIERAŁ, ŻE TO NIE ON WJECHAŁ DO ROWU...
PIJANY KIEROWCA WJECHAŁ W BUDYNEK
POLICJA: 4 PROMILE, 145 W ZABUDOWANYM, 224 NA AUTOSTRADZIE (FILM)
ŚRÓDMIEŚCIE - PODGÓRZE: DOBRZE, ŻE NIKT NIE WPADŁ MU POD KOŁA...


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych