Wiemy już, gdzie zostaną wkrótce zainstalowane automaty do sprzedaży biletów kolejowych. A gdzie nie.


W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy Koleje Dolnośląskie zamontują w holu świebodzickiego dworca PKP automat stacjonarny do sprzedaży biletów. Spółka na dniach ogłosi przetarg na dostawę urządzeń, bowiem pojawią się one na kilku stacjach w regionie, między innymi w Świebodzicach i Świdnicy. W naszej jego części taki automat będzie służył pasażerom także na dworcu Kłodzko Miasto.

W automacie w Świebodzicach będzie można na pewno kupić bilety na połączenia realizowane przez KD, na ten moment nie wiadomo, czy będzie to także dotyczyło Intercity. W biletomatach można płacić gotówką, można również kartą.

Miejsce na automat biletowy zostało też przygotowane na remontowanym dworcu Wałbrzych Szczawienko, gdzie jednak w związku z tym przetargiem nowego biletomatu nie będzie. - To wszystko wynika z analiz ekonomicznych, w tej chwili na tym dworcu nie pojawia się dostateczna liczba pasażerów, by taki biletomat zamontować. Może za jakiś czas, jeśli ulegnie ona zmianie, Szczawienko zostanie wzięte pod uwagę w kolejnym przetargu, w tej chwili nie jesteśmy jednak w stanie powiedzieć, kiedy to nastąpi - mówi Bogusław Godlewski, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

A zatem pasażerowie na dworcu Szczawienko po zakończonym remoncie tak jak do tej pory będą kupować bilety u konduktorów, albo w biletomatach zainstalowanych w pociągach.

Czytaj też:
DWORZEC SZCZAWIENKO ŁADNIE SIĘ JUŻ PREZENTUJE (FOTO WNĘTRZA)

Opr. MS
Foto: Magdalena Sakowska