Policja dolnośląska poszukuje osób poszkodowanych przez niedawno zatrzymanego mężczyznę, który udając poszukującego miłości na portalach randkowych oszukał finansowo kilkadziesiąt kobiet.


Pod koniec ubiegłego roku głogowscy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę tego miasta o tym, że padła ona ofiarą oszusta. Mężczyzna, którego poznała w internecie, a następnie umówiła się z nim na spotkanie, wyłudził od niej ponad 50 000 złotych. Okazało się, że sprawca wykorzystał zaufanie, jakie zdobył u kobiety i to na tyle skutecznie, żeby wmówić jej, że ma kłopoty finansowe, chorobę, konieczność spłacenia długów. W ten sposób zdołał wyłudzić od pokrzywdzonej tak dużą kwotę. Obiekt westchnień podał kobiecie całkowicie zmyślone dane.

Policjanci, którzy pracowali przy tej sprawie, ustalili, że w podobny sposób mogło zostać na terenie kraju oszukanych kilkadziesiąt kobiet. A sprawa nie była łatwa. Sprawca zacierał za sobą ślady, zmieniał telefony i nie miał miejsca stałego zamieszkania, pracował jedynie dorywczo.

Działania funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie doprowadziły do ustalenia podejrzewanego mężczyzny, a następnie jego zatrzymania na terenie Kalisza. Wcześniej policjanci tropiąc sprawcę przemierzyli sporą cześć Polski. Podejrzany działał na terenie całego kraju i często zmieniał lokalizację. W każdym przypadku nawiązywał kontakt przy pomocy komunikatorów internetowych i portali randkowych. Szukał kobiet samotnych. Wzbudzał ich zaufanie, a następnie pożyczał pieniądze, których, jak sam wyjaśnił, nie miał zamiaru oddawać. Po pewnym czasie zrywał kontakt.

Policjanci cały czas weryfikują listę pokrzywdzonych kobiet. Może być ich nawet kilkadziesiąt. Mężczyzna był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Został przewieziony do zakładu karnego i tam będzie oczekiwał na dalsze zarzuty oraz proces sądowy. 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Czytaj też:
POLICJA: BEZWZGLĘDNIE OSZUKIWAŁ SPRAGNIONE UCZUĆ KOBIETY

Opr. MS
Foto: ilustracyjne