Dziś (26 października) w godzinach przedpołudniowych 2-letni chłopiec wpadł do niewielkiej studzienki drenażowej usytuowanej na ul. Słowackiego tuż przy Sądzie Rejonowym. Towarzyszący mu rodzice byli bezradni i musieli wezwać na pomoc służby.

Rodzice razem z 2-letnim dzieckiem szli ulicą Słowackiego i skręcili ku Aresztowi Śledczemu. W chwili ich nieuwagi syn wszedł na pokrywę studzienki drenażowej, a cienka pokrywa osunęła się pod dzieckiem i wpadło ono do środka. Rodzice nie mogli poradzić sobie sami z wyciągnięciem płaczącego 2-latka. Wezwali na pomoc Straż Pożarną. W akcji uczestniczyło też Pogotowie Ratunkowe oraz Policja i to tej ostatniej udało się wydostać małego z potrzasku. Policjantka użyła bosaka i wyciągnęła poobijanego w czasie upadku chłopca.

Dziecko nie doznało widocznych obrażeń, przestraszyło się jedynie, jednak zdecydowano się, że przejdzie badania w wałbrzyskim szpitalu.  Policja bada sprawę braku odpowiedniego zabezpieczenia studzienki, a także sprawdza kto za to odpowiada.

Przeczytaj też: WYBUCH W SZCZAWNIE-ZDROJU
POMYSŁOWY OSZUST METKOWY ZŁAPANY

fot. Elżbieta Węgrzyn