14 stycznia weźmiemy udział w 26. edycji WOŚP, której celem jest pozyskanie środków “dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Szykuje się wiele atrakcji, w tym licytacji z ciekawymi fantami. Rajdowo będzie w Walimiu, koncertowo w Mieroszowie i Głuszycy.

W Wałbrzychu organizacją imprezy zajmuje się Wałbrzyski Ośrodek Kultury, jednak mniejsze i większe zbiórki dla WOŚP prowadzą też lokalne szkoły. Poza Miejskimi obchodami finału Wielkiej Orkiestry w Starej Kopalni swój koncert organizuje też OSK Podzamcze. Impreza odbędzie się 13 stycznia o godz. 10 w siedzibie OSK. W koncercie kolęd i pastorałek wystąpią przedszkolaki. 


Walim już przygotowuje się do wielkiego grania w 2018 roku. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu przy którym działa Sztab WOŚP serdecznie zaprasza na WOŚP-owe Aukcje. – Szykujcie portfele, rozbijcie skarbonki, wyciągnijcie kasę ze skarpety – mówi Wioletta Sowa z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. – 14 stycznia podczas Finału WOŚP będziecie mieć okazję poczuć się jak prawdziwy pilot rajdowy! – zapowiada.

Gmina rok w rok, aktywnie uczestniczy w graniu dla Orkiestry Jurka Owsiaka, jednym z planowanych wydarzeń na najbliższą edycję orkiestry będzie możliwość przejażdżki rajdowym samochodem.

W 2018 roku wyjątkowo do przejażdżek zaprosi aż 6 kierowców. Są to: Alek Terlecki , Maciek Wiatrak, Jarosław Niedźwiedzki, Roman Romelczyk, Krzysztof Chmielewski oraz Marcin Żarnowski. 6 aut Rajdowego Walimia będzie do dyspozycji orkiestry.

Ubiegłoroczne zbiórki i licytacje tej gminy cieszyły się szczególnym powodzeniem. Tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Grodno na 2017 rok przyniósł WOŚP 3.450,00 zł. Kolejny raz zdobył go Artur Kłoczko z Kielc. W tym roku również można wylicytować ten zaszczytny tytuł (Licytacja - http://aukcje.wosp.org.pl/tytul-honorowego-kasztelana-zamku-grodno-w-2018-r-i5788921)

Do czego uprawnia tytuł Honorowego Kasztelana? do nieograniczonych i nieodpłatnych wizyt w Zamku Grodno wraz z jedną osobą towarzyszącą, w ciągu całego roku w godzinach otwarcia obiektu, do zwiedzania Zamku Grodno w ramach indywidualnej usługi przewodnickiej, w ramach której odkryjesz największe tajemnice jakie skrywa średniowieczna warownia oraz do zamieszczenia reklamy o wymiarach 1,5 m x 1 m w miejscu uzgodnionym z zarządcą Zamku Grodno, tj. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

CKiT proponuje także całkiem nową aukcję tj. Start z numerem 1 w cyklu Rajdowego Pucharu Sudetów. Jest to nie lada gratka dla pasjonatów sportów motorowych oraz ogromna możliwość reklamy dla sponsorów. Rajdowy Puchar Sudetów to cztery rajdy: Walimska Zimówka (21.01), Wiosna (18.03), Lato (02.06) oraz Jesień (19.10) czyli cztery pory roku…cztery rundy…cztery mega starty – czyli cztery razy ADRENALINA!


Mieroszów zaprasza na dwa dni zabawy. Finał WOŚP odbędzie się 13 i 14 stycznia 2018. W sobotę od godz. 18:00 będzie czekać na Was wiele atrakcji. m.in. koncert ACID DRINKERS. Oczywiście ważną częścią imprezy będą licytacje – trafią na nie najcenniejsze dary ofiarowane do sztabu WOŚP w Mieroszowie. 26. Finał zorganizowany jest na Sali im. Włodka Szomańskiego mieszczącej się w budynku Mieroszowskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 28 w Mieroszowie. Zapraszamy do udziału!

W Boguszowie-Gorcach atrakcje WOŚP trwają tradycyjnie przez dwa dni. Tymczasem, w tej edycji zdecydowano się na przedłużenie zbiórki i stacjonarne skarbony dostępne są już w okresie świątecznym. Można je spotkać w:
– MBP-CK, pl. Odrodzenia 4 (dział dla dorosłych);
– Filii nr 4, ul Traugutta 12G;
– Max Gyros, pl. Odrodzenia 10;
– Gekon Expert, ul. Chrobrego 55 Wałbrzych.
Szyb Witold rozpoczyna WOŚP-ową imprezę 14 stycznia 2018 r. o godz. 16:00.

Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 programem dla najmłodszych, na których czekać będzie magiczna niespodzianka.

Dla starszych sympatyków WOŚPowego grania zaprezentuje się natomiast finalistka Mam Talent, Mistrzyni Polski Pole Dance w kategorii solistka - debiutantka – Berenika Nienadowska. Atrakcyjnie zapowiadają się też licytacje, które z przymrużeniem oka poprowadzi znany kabareciarz Jarek Marek Sobański (kabaret Zachodni). O muzyczną oprawę wydarzenia zadba natomiast zespół Sekret. A na zakończenie o godz. 20:00 oczywiście Światełko do Nieba. Podczas imprezy serwowane będą również przepyszne, domowe ciasta, które zapewni Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.

Podczas imprezy w byłej kopalni w Gorcach wylicytowane zostaną: złote serce z rubinami z pracowni Wiesława Cozaca, wczasy w Bułgarii z Biurem Turystycznym DUOTRAVEL, lot szybowcem - Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, roczny abonament na Internet SIG GORCE – Ilona Lewkowicz Boguszów-Gorce, kolacja w Restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu, zaproszenia na wybrany spektakl w Teatrze Polskim we Wrocławiu, „szczęśliwa koniczynka” – srebrna zawieszka z łańcuszkiem od Gminy Boguszów-Gorce kolacja w Restauracji Stodoła w Boguszowie-Gorcach, kolacja oraz kręgle w restauracji Magdalenka w Boguszowie-Gorcach, karnet na basen i strefę SPA w Hotelu Piotr, karnet na basen w Kamiennej Górze, voucher do Studia Twoich Włosów Anny Wdowczyk w Boguszowie-Gorcach, voucher do salonu kosmetycznego Naturalne Piękno Aleksandry Grabowskiej w Wałbrzychu, voucher do salonu fryzjerskiego U RUDEJ Aldony Filipkowskiej w Wałbrzychu, tort „wielkoorkiestrowe serce” od Sylwii Mazurek, płyta Kabaretu Paranienormali w raz z autografami, przegląd okresowy + roczna diagnostyka samochodu – BSS DIAGNOSTYKA -auto serwis, Wałbrzych, diagnostyka komputerowa, sezonowa wymiana opon PHU Daniel Lubiński, Boguszów-Gorce, gadżety promocyjne Gminy Boguszów-Gorce oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wiele innych.

Więcej szczegółów na stronie http://ckkwitold.com.pl/ oraz na FB Centrum Witold.


W Czarnym Borze atrakcje rozpoczną się 14 grudnia o godz. 16.00 sympatycy WOŚP spotykają się w hali sportowej Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Głównej 44. Od wczesnych godzin porannych na ulicach naszej gminy kwestować będzie 20 wolontariuszy.

W Głuszycy 14 stycznia 2018 r. na scenie głuszyckiego Centrum Kultury wystąpią: Natalia Schubert (godz. 16), uczestnicy warsztatów nauki gry na gitarze oraz warsztatów wokalnych. Zobaczymy także pokazy tańca zumba w wykonaniu dzieci i dorosłych. Atrakcje zaplanowano na godz. 16 - 18.30. 

W Szczawnie-Zdroju sztab WOŚP mieści się w Zespole Szkół na ul. Kolejowej. WOŚP 2018:
WAŁBRZYCH WOŚP 2018: CO NA LICYTACJE? A MOŻE COŚ PRZEKAŻESZ?
WIEMY, KTO BĘDZIE GWIAZDĄ WIECZORU
WOŚP WAŁBRZYCH 2018: WOLONTARIUSZE JUŻ POSZUKIWANI


Zobacz też WOŚP 2017
:
PREZYDENT ZBIERAŁ Z HARCERZAMI [ZDJĘCIA]
WAŁBRZYCH WOŚP 2017: ZBIÓRKA TRWA OD RANA [ZDJĘCIA]
WOŚP WAŁBRZYCH 2017: REKORDOWA KWOTA ZA SERDUSZKO

- O ciekawostkach i o tym, kto w Orkiestrze weźmie udział: WOŚP 2017: PĘDŹ NA SYGNALE PRZEZ MIASTO, WRZUĆ DO PUSZKI PREZYDENTA
- O tym, co się będzie działo w Starej Kopalni: WOŚP 2017 W WAŁBRZYCHU - ZNAMY JUŻ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

- O badaniach medycznych w dzisiejsze przedpołudnie: ZBADAJ SIĘ Z WOŚP
- O WOŚP w Galerii Victoria: WOŚP NA CZTERECH KÓŁKACH W GALERII VICTORIA
- W Boguszowie-Gorcach: WOŚP 2017 - RĘKAWICE ADAMKA I TAXI OFFROAD
- O tym, co się będzie działo w okolicy: CO CIEKAWEGO PODCZAS WOŚP W REGIONIE?

I o ciekawostkach licytacyjnych:
WOŚP 2017 W WAŁBRZYCHU - WIELKI OBIEKT LICYTACJI...
ZOSTAŃ KASZTELANEM ZAMKU GRODNO
WIEŻA NA WIELKIEJ SOWIE NA SPRZEDAŻ


oprac. ELW
fot. Magdalena Sakowska