W piątkowy wieczór, 27 października, świetlica RWS Śródmieście była pełna dzieci i rodziców. Przebrani w upiorne kostiumy młodzi wałbrzyszanie bawili się i uczestniczyli w konkursach. Zobaczcie zdjęcia z tego potwornego wydarzenia.

Upiorna panna młoda z siostrą białą damą, młody wampir, czarownice, wszelkiej maści upiory i strzygi tańczyły w piątkowy wieczór ze szkieletami, Freddym Krugerem oraz rzeźnikiem uzbrojonym w tasak i odciętą dłoń. Nie zabrakło potwornych makijaży, sztucznej krwi, czarnych kotów i świecących dyń. Paradę młodych śródmiejskich upiorów pracowicie ubrali i ucharakteryzowali na bal rodzicie, którzy często sami się również poprzebierali. 

Przyjęcie z okazji Halloween zorganizowała RWS Śródmieście, a w roli wodzireja wystąpił Piotr Kwiatkowski - jej przewodniczący. Sam też przebrał się za postać z rodem z horroru, a jego starania wsparli inni członkowie RWS i rodzice.

Dzieci w asyście dorosłych rzeźbiły lampiony z dyni, okręcały papierem toaletowym "mumie", uczestniczyły w konkursach i tanecznych pląsach. Nie zabrakło nagród za najciekawsze przebranie, a na wzmocnienie były dyniowe lizaki i czarna brudząca upiornie wata cukrowa kręcona przez "ojca dyrektora". Dzieci doskonale się bawiły, a rodzice żałowali, że jak oni byli dziećmi, to takich zabaw nie organizowano.Przeczytaj też:
PODZAMCZE I ŚRÓDMIEŚCIE - MIESZKAŃCY SPRZĄTALI I SADZILI
TOUR DE RYNEK 2017 - NAGRODY I EMOCJE
JOHNY RADYJKO ODCHODZI ZE ŚRÓDMIEŚCIA
JOHNY RADYJKO W POTRZEBIE!


fot. Elżbieta Węgrzyn