Gra komputerowa "8874" Tomasza Góry dziejąca się w Wałbrzychu, mimo że jeszcze nie jest ukończona już zbiera wyróżnienia. Projekt wspierają też kolejni wałbrzyszanie. Kto taki?


Zwycięstwo gry i miasta

Gra komputerowa "8874", której akcja dzieje się w Wałbrzychu, a dokładnie jej grywalne demo, dostało się do finałowej 17 gier w konkursie PIXEL AWARDS 2018. Debiutancki wałbrzyski projekt został wybrany spośród niemal 130 propozycji z Polski i zagranicy. Spełnia się zatem marzenie pomysłodawcy gry Tomasza Góry, a nasze miasto zyskuje utytułowany materiał promocyjny. - To jest już duże wyróżnienie znaleźć się w takim gronie, pozostała finałowa szesnastka to doświadczeni w branży twórcy. Teraz w dniach 8-10 czerwca w Warszawie odbędzie się Pixel Heaven 2018 Games Festival, podczas którego poznamy zwycięzców, a jako finaliści będziemy tam mieć swoje stoisko z powierzchnią wystawienniczą. Będziemy tam prezentowali naszą grę - wyjaśnia Tomasz Góra.
Wałbrzyski grafik komputerowy i uzdolniony fotograf tworzący dotąd głównie za pomocą drona teraz z powodzeniem stawia kroki w nowej branży. Tomasza Górę cieszy to, że jego pomysł - wspierany przez biuro promocji Wałbrzycha - oraz roczna praca włożona w jego wykonanie zyskały aprobatę w międzynarodowym gronie oraz zostały dostrzeżone na forum branżowym.

 
Nowy w ekipie

Grywalne demo gry "8874" prezentuje już część gotowych lokalizacji gotowej gry. - Są okolice Książa, podziemia amfiteatru i Park Książański, z podziemi przez książańską kuźnię wyjdziemy do innych części miasta - zaznacza pomysłodawca tego autorskiego projektu.W pracy nad rozrastającą się grą uczestniczą też inni mieszkańcy naszego miasta. Wspominaliśmy już wcześniej o malowniczych zdjęciach Marcina Jagiellicza, współpracy z Patrycjuszem Nullo Kochanowskim (Nullizmatyka) z Trzeciego Wymiaru, efektach dźwiękowych Macieja Goliasza, wałbrzyszanach - m.in. Nullo - testujących grę oraz muzyce Dariusza Miziarskiego ze Świdnicy. Ostatnio do ekipy dołączył również wałbrzyski muzyk i producent Radosław Kochman nasz redakcyjny kolega znany z Sundial Aeon. Muzyka w trailerze gry to Sundial Aeon "Cold Matter Kingdom", utwór z nadchodzącej płyty "Psykinesis" Radosława Kochmana. - Chcemy by ta gra nie tylko była o naszym mieście, ale by pomogła w promocji naszych lokalnych talentów. Radosław jest muzykiem, ale zajmuje się też na potrzeby gry edycją dźwięku lektora i uczestniczy w postprodukcji "8874". Dzięki niemu dołączył do nas też lektor Robert Augustyn - dodaje Góra. Nasz redakcyjny kolega pisze muzykę od 1995 roku, w tym również zdarzyło mu się tworzyć muzykę do gier, udźwiękawiał spoty reklamowe, ma też na koncie kilkanaście płyt, m.in. jest współtwórcą ex. Aural Planet i Sundial Aeon. Jednak jego albumy i kompilacje muzyczne znane są przede wszystkim poza granicami naszego kraju.   
Elżbieta Węgrzyn
Film i fot. Tomasz Góra