Data wydarzenia: 21.01.2020 10:00 - 22.01.2020 18:00
Miejsce wydarzenia: Lokalizacje w tekście

Co się będzie działo z okazji Dni Babci i Dziadka w Wałbrzychu, a co w regionie? I gdzie zaśpiewa Krystyna Giżowska?


21 stycznia to Dzień Babci, 22 stycznia to Dzień Dziadka, a czy da się w tym czasie wyjść z babcią, dziadkiem, wnuczkiem, wnuczką na miasto zamiast świętować w domowym zaciszu?


Stara Kopalnia
- kawiarnia Sztygarówka

1. Od godziny 17.00 w oba te dni stoliki kawowe zamienią się w małe centra gier planszowych (wstęp bezpłatny). Do dyspozycji odwiedzających będą klasyczne szachy, warcaby, chińczyka, czy bierki, ale każdy może przynieść własną grę i zagrać z innymi.

2. Dodatkowo, przez całe dwa dni: kawa + ciasto lub herbata + ciasto, dla wszystkich Babć i Dziadków za 10 zł.

3. Jeszcze bardziej dodatkowo - bilet na zwiedzanie Starej Kopalni dla każdego Dziadka i Babci za jedyne 5 zł.


Muzeum Porcelany


Wałbrzyskie muzeum zaprasza do wzięcia udziału w muzealnych warsztatach kreatywnych, które specjalnie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowano dla wszystkich chętnych
21 i 22 stycznia 2020. W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję przygotować wyjątkowe prezenty: kasetkę na klucze z eko-materiałów dla Dziadka oraz jedyny w swoim rodzaju wiklinowy kosz z własnoręcznie stworzonymi kwiatami dla Babuni. To wszystko oczywiście pod okiem warsztatowych specjalistów.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem:

74/ 664 60 30 wew. 35

74/ 664 60 31 wew. 35.


Szczawno-Zdrój


Teatr Zdrojowy zapowiada: 100 minut wspaniałej, szampańskiej zabawy - przeboje naszych Babć i Dziadków z okazji Ich Święta. Największe operetkowe, musicalowe, taneczne i instrumentalne hity w mistrzowskim wykonaniu artystów odnoszących sukcesy w Australii, USA i wszystkich krajach Europy. Piękne głosy, wspaniałe tańce, bajeczne stylowe kostiumy, humor, wdzięk, wyjątkowa muzykalność, niespotykany temperament sceniczny, znakomity kontakt z publicznością a także przebogaty program koncertu. To wszystko zapewnią Państwu Artyści Wrocławskich Scen Muzycznych w ponad 100-minutowym karnawałowym koncercie. Zapraszamy do wspólnej zabawy w najlepszym stylu z gwarancją artystycznych wrażeń najwyżej klasy.

W programie koncertu m.in. :
Usta milczą dusza śpiewa; Wielka sława to żart; Czardasz Sylvy; Artystki z Variete; Brunetki blondynki; Przetańczyć całą noc; New York; Tango Milonga; Gdybym był bogaczem; Taniec z szablami; Oriental Flamenco; Taniec Bollywood; Oriental Kalinka; Oriental Samba, Czardasz Montiego, Odgłosy Wiosny, Marsz Radeckiego.

Wykonawcy:
Dorota Ujda-Jankiewicz (sopran)
Andrzej Jankiewicz (tenor)
Mirosław Owczarek (baryton)
Anna Jankiewicz "Alshira" (taniec orientalny)
Duet Instrumentalny w składzie:
Tomasz Stocki (skrzypce, aranżacja utworów)
Wiktor Szymajda (fortepian).

Prowadzenie koncertu: Andrzej Jankiewicz
Scenariusz i reżyseria: Dorota Ujda-Jankiewicz
Choreografia: Anna Jankiewicz.

21 stycznia 2020 - godz. 19:00, Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Biurze Teatru od 9:00 do 14:00,
w Restauracji Bohema od 13:00 do 23:00 lub internetowo na kupbilecik.pl.


Świebodzice
Świdnica


Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do swojej sali teatralnej na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu Krystyny Giżowskiej. Podczas recitalu piosenkarka zaśpiewa swoje największe przeboje: Złote Obrączki, Przeżyłam z Tobą tyle lat, Nie było ciebie tyle lat, Samotność uczy nas, czy W drodze do Fointainebleau. Pani Krystynie towarzyszyć będzie Adam Pawlikowski-kierownictwo muzyczne plus piano
Koncert 21 stycznia o godz. 18:00, bilety 40zł, są jeszcze wolne miejsca.


Jaworzyna Śląska


Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na specjalne zwiedzanie z okazji Dnia Babci i Dziadka - od 21 stycznia do 26 stycznia. Przez cały ten tydzień oferuje wstęp dla babć i dziadków do Muzeum za pół ceny z wnuczką lub wnukiem, dla których opłata według cennika. Na tych, którzy zdecydują się spędzić ten czas w Muzeum, czeka zwiedzanie z maszynistami seniorami.


I jeszcze ciekawy pomysł z Kamiennej Góry

Tamtejszy urząd miasta z
aprasza seniorów na herbatę w kamiennogórskich lokalach. Mieszkańcy Kamiennej Góry 65+ co miesiąc otrzymają talony „Herbatka dla seniora”. Będzie je można wykorzystać w jednej z kawiarni i jednej z restauracji miasta. Talony można odebrać w wydziale promocji i polityki społecznej w kamiennogórskim ratuszu, pokój 301 w godzinach od 8.00 do 15:30. Seniorzy muszą się zgłosić po odbiór osobiście. Pobrane talony będzie można wykorzystać do końca stycznia. Akcja ma być powtarzana regularnie co miesiąc.


Opr. MS
Foto: ilustracyjne