Data wydarzenia: 05.07.2020 12:00 - 05.07.2020 13:00
Miejsce wydarzenia: Internet

W niedzielę, 5 lipca, zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na premierę spektaklu PRZYJACIEL w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza, która odbędzie się on-line. Początek o godzinie 12:00.

Nadchodzi druga premiera wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora realizowana on-line. Tym razem realizatorzy spektaklu sięgnęli po mniej znaną klasykę literatury dziecięcej - tekst Oscara Wilde`a pt. PRAWDZIWY PRZYJACIEL. To wzruszająca historia o relacji biednego ogrodnika i bogatego młynarza, ukazująca przyjaźń, która nie do końca jest równa i uczciwa. Janek, będący ogrodnikiem zawsze służy pomocną dłonią i radą Młynarzowi, który nie odwzajemnia dobroci młodego chłopaka, a wręcz przeciwnie - wyzyskuje go.

Nowe przedstawienie jest spektaklem stolikowym, zawierającym małe formy i elementy scenografii, a dosłownym miejscem jego powstania jest, jak sama nazwa wskazuje, stolik. Przedstawienie zrealizowane zostało w konwencji kina niemego. - To nie przypadek, ponieważ szukając inspiracji pomyślałem o filmach Charliego Chaplina, gdzie fabuła zwykle zamknięta była w ruchu, a nie w słowach - mówi Seweryn Mrożkiewicz, reżyser spektaklu. - Całą akcję postanowiłem sprowadzić do działań animacyjnych opartych na muzyce i uzupełnianych tablicami z napisami i pytaniami - dodaje Mrożkiewicz.

Spektakl PRZYJACIEL dedykowany jest dzieciom w wieku 5 - 8 lat.

REALIZATORZY SPEKTAKLU:

scenariusz i reżyseria - Seweryn Mrożkiewicz

scenografia i lalki - Klaudia Laszczyk

muzyka - Anna Mansfeld

obsada - Anna Jezierska, Seweryn Mrożkiewicz

PRZYJACIEL będzie dostępny w sieci od 5 lipca na wszystkich kanałach Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu: YouTube, Facebook oraz www.teatrlalek.walbrzych.pl

Spektakl realizowany jest w ramach zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.


Wcześniejsza premiera - Wałbrzych: nasze teatry zapraszają na swoje premiery!fot. Elżbieta Węgrzyn - Seweryn Mrożkiewicz