W tym roku boguszowska choinka już nie ma czerwonej kokardy, ale mieni się odcieniami fioletu. Gdzie jeszcze spotkacie ozdoby świąteczne na terenie Boguszowa-Gorc?

Choinka już ustawiona

W ostatnich dniach listopada rozpoczęto montaż świątecznych dekoracji na terenie Boguszowa-Gorc. W piątkowy wieczór, 29 listopada 2019, pierwszy raz iluminowano nową choinkę. - Standardowo mamy choinkę przed Ratuszem, tegoroczna ma inny wzór i kolorystykę niż ta ubiegłoroczna, jest ozdobiona światełkami w odcieniach różu i fioletu. Jest też niemal 2 metry wyższa od zeszłorocznej, liczy prawie 8 metrów - opowiada Grzegorz Łuczko wz. sekretarza Boguszowa-Gorc. Na zielonym stożku sztucznego drzewka mienią się gwiazdki i płatki śniegu, a także świetlna kokarda. Takiej w Boguszowie jeszcze nie było.


Tegoroczna choinka


Dla porównania ubiegłorocznaBombki, świetlne życzenia i inne akcenty

Poza choinką świąteczny nastrój zagości też na Małym Rynku, gdzie przy pamiątkowej tablicy wyjaśniającej, że boguszowski Rynek jest najwyżej położonym rynkiem w Polsce, podobnie jak w zeszłym roku stanie świetlna bombka - idealna do fotografowania się przy niej i w niej. - Taka bombka pojawi się też przy Witoldzie, co będzie nowością. Poza tym ozdoby latarni ulicznych zamontowane będą na latarniach ulicznych we wszystkich dzielnicach. W ubiegłym roku udało nam się oświetlić główną ulicę Gorc i okolice placu zabaw na Starym Lasku, w tym roku światełka będą też w Kuźnicach na ul. Reymonta i Żeromskiego, w Gorcach poza ul. Traugutta też na części ul. Kościuszki i Staszica, w Lesieńcu również przy ul. Kosynierów, a na Osiedlu Krakowskim na latarniach przy ul. Krakowskiej - wylicza Łuczko.Ozdobione będą też świątecznie latarnie na Placu Odrodzenia, zaś na Ratuszu pojawi się świetny napis "Wesołych Świąt", może podobną, starszą świetlną ozdobą oda się zreanimować i ozdobić Witold.
Oświetlenie używane w centrum Boguszowa jest wynajmowane, dlatego każdego roku można wynająć inne ozdoby, poza tym miasto nie musi dbać o ich składowanie poza sezonem świątecznym.

Wszystkie ozdoby mają zostać zamontowane i uruchomione do 6 grudnia.


Jak wyglądały ozdoby w ubiegłym roku?
Najwyżej położony Rynek w Polsce zdobi nowa choinka [FOTO]


Elżbieta Węgrzyn
fot. UM Boguszów-Gorce