W Mikołaja 2017 na Placu Odrodzenia, przed Ratuszem w Boguszowie-Gorcach stanęła nowa choinka. Jak Wam się podoba nowe świąteczne drzewko w Boguszowie?

Nowe sztuczne drzewko i nie tylko
W Mikołajki pierwszy raz iluminowano ozdoby świąteczne w Boguszowie-Gorcach, tego dnia na Placu Odrodzenia przed Ratuszem stanęła nowa choinka. - Choinka ma wymiary 6,0x2,2 metrów, a oprócz choinki w centrum zawisły ozdoby na lampach oraz ozdobny napis - informuje Joanna Ciba-Falkowska z UM w Boguszowie-Gorcach. Nowe ozdoby zamontowano w ostatnich dniach, a choinka po testach zaczęła migać wesoło lampkami.
Koszt rocznego wynajęcia tych ozdób wynosi prawie 14 tys. zł. Boguszów podobnie jak od kilku lat Wałbrzych postawił na najem ozdób. Wcześniej gmina swoje ozdoby kupowała na własność.Druga przy "Witoldzie"
 Poprzednia choinka, która stała przed Ratuszem od 2011 roku należąca do miasta stanęła przed Centrum Kulturalno-Kongresowym "Witold" w dzielnicy Gorce. Ona i 47 zakupione przed sześcioma latami dekory na latarnie kosztowały razem z montażem 62 tys. złotych. Choinka stojąca obecnie przy "Witoldzie" przeszła też tuż po Nowym Roku w 2013 roku przegląd i wymagała naprawy po tym jak w sylwestrową noc wspinał się na nią domorosły alpinista - 33-letni mieszkaniec gminy. Sprawcę wandalizmu zatrzymała wówczas szybko Policja.

Elżbieta Węgrzyn