Data wydarzenia: 04.12.2021 11:00 - 06.01.2022 16:00
Miejsce wydarzenia: Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Ogrody światła w Książu i Palmiarni to nie jedyne w regionie rozświetlone atrakcje w naszej okolicy. Podświetlenie czeka również zabytki techniki...

Podświetlenie parowozów będzie jeszcze większe i ciekawsze. Rozświetlona Parowozownia to niesamowite zimowe zwiedzanie zabytku techniki, które jest zabawą dla całej rodziny.
- Przyjedźcie po zmroku do Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w każdy weekend od 4 grudnia 2021 do połowy lutego 2022, a przywita Was magiczny widok pociągów oświetlonych tysiącami światełek. Na turystów będą czekali nasi przewodnicy, którzy oprowadzą po ogrzewanych częściach ekspozycji oraz hali parowozowni. Uruchomione również zostanie techniczne oświetlenie budynków parowozowni oraz innych budowli na terenie bocznicy - więc spacer po zmroku po bocznicy Muzeum będzie samą przyjemnością - zachęcają organizatorzy.


Na muzealnej bocznicy zabytkowe parowozy i wagony będą mienić się kolorowymi świątecznymi światełkami, a budynki zyskają wspaniałą iluminację oraz dekoracje. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji podczas grudniowych dni:
- 4, 5 i 6 grudnia Spotkanie ze Świętym Mikołajem
-11 i 12 grudnia Poszukiwania prezentów na muzealnej bocznicy - gra terenowa - Julia
-18 i 19 grudnia Prezentacje Warszawy M20 w świątecznej odsłonie
- 31 grudnia - Sylwestrowe nocne zwiedzanie Muzeum
-1 stycznia - Noworoczne zwiedzanie
- 6 stycznia - Orszak Trzech Lokomotyw

 Bufet Wars w Centrum Obsługi Turysty będzie dla Państwa otwarte z wyborem gorących zup i napojów oraz pysznych domowych ciast oraz przekąsek  W każdy weekend będzie odbywać się przejażdżka zabytkowym taborem kolejowym po rozświetlonej bocznicy kolejowej. Sklep z pamiątkami oferuje przedmioty dla wszystkich fanów kolei z Waszej listy świątecznej.

Aby docenić świąteczną iluminację wydłużono godziny pracy Muzeum w weekendy od 11.00 do 19.00!
W tygodniu otwarte od 8.00 do 16.00.

Poczujcie z nami magię nadchodzących Świąt w rozświetlonej Parowozowni.


Bilety wstępu

Rodzaj biletuCena biletu
Wstęp i zwiedzanie
Bilet Normalny 28.00 zł / os.
Bilet Senior 23.00 zł / os.
Bilet Ulgowy 19.00 zł / os.
Bilet Rodzinny (2+2) 85.00 zł / os.
Bilet na Zakamarki / Nocne Zwiedzanie 30.00 zł / os.


fot. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku
oprac. ELW