Nowe mieszkania przy ul. Husarskiej może i będą przekazane przed świętami, jak zapowiadano pierwotnie (tylko święta trochę inne)? W każdym razie jeszcze przed świętami mogą się tam pojawić niezbędne dla życia codziennego elementy wyposażenia.


Jak mówi Arkadiusz Grudzień, rzecznik prasowy wałbrzyskiego ratusza, termin oddania obu budynków do użytku nowych mieszkańców jest obecnie wyznaczony między 20 a 30 marca. Niestety, trwają tam wciąż poważne prace budowlane związane z drogą dojazdową, więc, jak sądzimy, choć domy są praktycznie gotowe, termin może się jeszcze przesunąć na kwiecień.Są też jeszcze prowadzone prace wykończeniowe w budynkach. Urząd miejski ogłosił przetarg na dostawę 33 kuchenek elektrycznych do budynku mieszkalnego przy ul. Husarskiej 10 (to ten większy, ten mniejszy to Husarska 4). Przedmiot zamówienia obejmuje "dostawę wraz z rozładunkiem oraz wniesieniem kuchenek elektrycznych". Kuchenki wolnostojące muszą być fabrycznie nowe i posiadać "wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty dopuszczające do użytku i stosowania na terenie RP". Mają mieć klasę energetyczną A, pojemność piekarnika 50 litrów, a wymiary 50-60/85/60 cm.Na zamontowanie kuchenek wykonawca będzie miał dni 14 od momentu podpisania umowy, oczywiście, jeśli zostanie wyłoniony w pierwszym podejściu. A że termin składania ofert minie 15 marca o godzinie 10.00, a potem trzeba będzie przebrnąć przez całą procedurę z dokumentami, może się zdarzyć, że jeśli jakieś klucze zostaną oddane mieszkańcom w marcu, to tylko mniejszego z budynków.

Jest jeszcze i taka klauzula w umowie: Dopuszcza się zmianę terminu dostawy, w przypadku zmiany terminu zakończenia robót budowlanych na obiekcie przy ul. Husarskiej 10 oraz w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od stron Umowy. Razem z przyszłymi lokatorami czekamy więc na dalszy rozwój wypadków.Oba budynki będą kosztowały miasto 13 mln zł, z czego 4,5 mln to dotacja z BGK. Czekają w nich 72 mieszkania, 70% lokatorów mają stanowić rodziny z dziećmi, 20% seniorzy przeniesieni z mieszkań o złych warunkach, 10% osoby niepełnosprawne.

Czytaj też:
HUSARSKA NIESTETY Z POŚLIZGIEM - DLACZEGO?
WAŁBRZYCH: HUSARSKA - DLACZEGO OPÓŹNIENIE I JAKIE ZMIANY?
WAŁBRZYCH: BĘDĄ TRZY CAŁKIEM NOWE BUDYNKI KOMUNALNE. GDZIE?
HUSARSKA: WIĘCEJ O 5 NOWYCH BUDYNKACH
KOLEJNE NOWE MIESZKANIA NA PODZAMCZU - JEST UMOWA!

HUSARSKA - RUSZA NABÓR WNIOSKÓW NA MIESZKANIA
WAŁBRZYCH: NOWE MIESZKANIA KOMUNALNE - WKRÓTCE NABÓR
PODZAMCZE: RUSZA BUDOWA DWÓCH BUDYNKÓW KOMUNALNYCH
KOLEJNE MIESZKANIA NA PODZAMCZU I NOWYM MIEŚCIE (WIZUALIZACJA)

PODZAMCZE: SĄ JUŻ FUNDAMENTY, BĘDZIE LISTA
PODZAMCZE: HUSARSKA - WIĘCEJ O NOWYCH MIESZKANIACH (FOTO)


Opr. MS
Foto: Magdalena Sakowska