Dwóch mieszkańców powiatu wałbrzyskiego - 28 i 29-latka zatrzymała 18 lipca na Piaskowej Górze policja w ramach kontroli drogowej. Podczas legitymowania zachowywali się podejrzanie. Policja odkryła dlaczego... teraz mężczyźni usłyszą zarzut posiadania środków odurzających za co grozi im do 3 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej jadącego ul. Długą kierowcę VW Golfa. W pojeździe był również pasażer. Podczas legitymowania zachowanie obu mężczyzn było podejrzane i zwróciło uwagę funkcjonariuszy, którzy szybko poznali tego przyczynę. W samochodzie ujawniono i zabezpieczono 10 porcji białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina.

Posiadaczami nielegalnej używki okazali się 28 i 29-letni mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego. W ich mieszkaniu policjanci w trakcie przeszukania znaleźli jeszcze 40 porcji tego narkotyku. Obaj panowie usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznali. Ustawodawca przewidział za to przewinienie karę pozbawienia wolności nawet do lat trzech. Zajmujący się tą sprawą obecnie sprawdzają skąd zatrzymani weszli w posiadanie narkotyków.