Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 20-latkę, która będąc pracownikiem jednego z salonów telefonii komórkowej podczas transakcji z klientami spisywała dane personalne oraz dane kart płatniczych, a następnie dokonywała transakcji, płacąc w sklepach internetowych. Jeśli zostałeś przez nią pokrzywdzony, zgłoś się na policję.


Kobieta przez kilka miesięcy wykorzystywała dane personalne zdobyte podczas podpisywania umów z klientami oraz informacje umieszczone na kartach płatniczych. Dzięki nim wprowadzała następnie kontrahentów w błąd co do swojej tożsamości i prawa korzystania z rachunku bankowego, i zamawiała towary do wybranych przez siebie paczkomatów. Kobieta do całego procederu wykorzystywała także karty telefoniczne rejestrowane na nie swoje dane personalne. 

W końcu na policję zgłosili się pierwsi pokrzywdzeni, którzy zauważyli, że z ich kont w niewyjaśnionych okolicznościach znikają pieniądze. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu rozpoczęli działania operacyjne w celu ustalenia, kto stoi za włamaniami na konta bankowe. 20-latka w końcu popełniła błąd, który po długich analizach został wychwycony przez wałbrzyskich funkcjonariuszy. W miniony czwartek mundurowi zatrzymali wałbrzyszankę w miejscu pracy. 

Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, z którego korzystała oszustka, a także telefon komórkowy i karty telefoniczne. W trakcie przeszukania jej mieszkania skonfiskowali 21 przedmiotów, które 20-latka kupiła przy wykorzystaniu cudzych środków finansowych.

 

Kobieta przyznała się do zarzucanych czynów i złożyła wyjaśnienia  Policjanci ustalają obecnie, ile osób mogło paść ofiara oszustki. Pierwsi pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na kwotę 4 tysięcy złotych. Za kradzieże z włamaniami na konta wałbrzyszanka może trafić za kraty więzienia na 10 lat. Prokuratura zastosowała w stosunku do sprawczyni środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: KREDYTOWY OSZUST - MOŻE TRAFIĆ NA CIEBIE
WAŁBRZYCH REGION - UWAGA OSZUSTKA: PODAJE SIĘ ZA PRACOWNIKA ZUS
WYŁUDZILI PRAWIE 1,3 MILIONA
POLICJA WAŁBRZYCH: OSZUST KREDYTOBIORCA I PIJANY ROWERZYSTA
ZAWARŁA UMOWĘ NA DOSTAWĘ INTERNETU... ŻEBY SIĘ ZEMŚCIĆ
CO ZROBIĆ, GDY STRACIŁEŚ DOWÓD OSOBISTY?
A JEŚLI WŁAŚNIE TERAZ KTOŚ WYŁUDZA POŻYCZKĘ NA TWOJE DANE?
MILIONY NUMERÓW PESEL WYCIEKŁY DO SIECI


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych