Do poważnego zdarzenia doszło 25 października w niedzielę w okolicy stadionu w Boguszowie. Spacerująca z psem 18-latka nie zapanowała nad zwierzęciem, które poważnie poturbowało dziecko. 10-latkę zabrał LPR, a 18-latce postawiono już w sprawie zarzuty.

Jak udało nam się ustalić, w niedzielę 25 października około południa spacerująca z owczarkiem kaukaskim po drodze krzyżowej na Chełmiec w Boguszowie 18-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego spotkała spacerującą pod opieką matki 10-latkę. Pies nie miał założonego kagańca i podczas mijania się z 10-latką zaatakował. 18-latka nie mogła nad nim zapanować. O zdarzeniu poinformowano służby.

Do poszkodowanej przyjechał Zastęp Ratownictwa Medycznego z Kamiennej Góry oraz śmigłowiec LPR-u. - Dziewczynka doznała poważnych ran lewej ręki i została przetransportowana do szpitala we Wrocławiu - wyjaśnia Marcin Świeży, oficer prasowy KMP w Wałbrzychu. Zabezpieczeniem lądowiska zajęli się strażacy z OSP Boguszów, pilot LPR wylądował na stadionie w Gorcach, gdzie karetką przetransportowano poszkodowaną i przekazano ją załodze śmigłowca.

Psa zabezpieczono i przekazano na obserwację do schroniska w Świdnicy, nie wiadomo czy w świetle tego zdarzenia nie zostaną podjęte kroki co do niemożności jego dalszej hodowli. Natomiast 18-latkę, która z nim spacerowała przesłuchano. - Trwają w tej sprawie dalsze czynności. Przedstawiono jej zarzuty z art. 160 KK i 157 pkt. 1 KK - dodaje Świeży.

Pierwszy z artykułów mówi o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a drugi mówi o naruszeniu czynności narządu ciała lub spowodowania rozstroju zdrowia. W świetle kodeksu dziewczynie, która nie upilnowała psa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do podobnej sytuacji doszło w Wałbrzychu, wówczas chodziło o amstaffa pod opieką nastolatki i dziewczynkę pod opieka ojca -Wałbrzych: Sprawa pogryzienia przez amstaffa - postawione zarzuty
Wałbrzych: Poraniony pies, przerażona 8-latka. Policja ustala szczegóły
Wałbrzych: Amstaff ze Śródmieścia - to nie pierwszy atak!


Zobacz też:
Boguszów-Gorce: 7-latka uciekła przed psem na drzewo [FOTO]
Wałbrzych: Sprawa pogryzienia przez amstaffa - postawione zarzuty
Wałbrzych: Poraniony pies, przerażona 8-latka. Policja ustala szczegóły
Wałbrzych: Amstaff ze Śródmieścia - to nie pierwszy atak!


oprac. ELW
fot. OSP Boguszów