Podwałbrzyskie uzdrowisko zmienia formułę swojej miejskiej uroczystości i zaprasza na nią gwiazdy. Mieszkańcy sami mogą wybrać, kto wystąpi na czerwcowej imprezie.

- Planujemy zmianę formuły tej imprezy. Dni miejskie będą krótsze, ale bardziej intensywne. Tegoroczne święto miasta organizujemy w weekend 8 - 10 czerwca i pojawi się na min gwiazda - zapowiada Karolina Tomza, z promocji w Urzędzie Miejskim Szczawna-Zdroju. Uzdrowisku zależy też na tym, by mieszkańcy sami zdecydowali, kogo chcieliby na imprezę zaprosić.

Wczoraj na profilu społecznościowym uzdrowiskowej gminy pojawiła się ankieta. Do połowy stycznia będzie można w niej wypowiedzieć się, kogo koncert będzie najcieplej przywitany w czerwcowy wieczór. - Artyści planują swoje trasy z dużym wyprzedzeniem, dlatego to od pertraktacji z nimi zaczęliśmy przygotowania. - Prowadzimy rozmowy z managerami m.in. Mroza, Grzegorza Hyżego, Ani Wyszkoni, Ewy Farny, Natalii Szroeder, Sławomira,  Dawida Podsiadło i Korteza. Dwaj ostatni nie występują na takich imprezach, a większość artystów ma już czerwcowe weekendy zajęte. Wolna jest Natalia Szroeder, a Sławomir będzie mógł nas odwiedzić, bo ma już zaplanowany pobyt w Brzegu Dolnym i mógłby też przyjechać do nas - wyjaśnia Tomza. Jest jeszcze szansa na wolny termin Mroza, wynik rozmów nie jest jeszcze przesądzony.
Tymczasem na fanpage Szczawna (https://www.facebook.com/gminaszczawnozdroj/) możecie głosować na to, kogo z dwójki wolnych w czerwcowy weekend artystów byście chcieli w regionie zobaczyć.

Szczegółowy plan imprezy wyklaruje się w najbliższych tygodniach, z pewnością zaangażują się w jej organizację lokalne instytucje. Tegoroczny plan imprez w uzdrowisku będzie bogaty... szczególnie w okresie letnim. Po sukcesie jarmarku świątecznego nie zabraknie jarmarku wielkanocnego, a także odwiedzin zabytkowych samochodów... A może też Walentynek z nagrodami? O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Zobacz też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: UDANY JARMARK ŚWIĄTECZNY [FOTO]
UDANE RODZINNE EKOPIKNIKOWANIE NA SŁONECZNEJ POLANIE [FOTO]

Elżbieta Węgrzyn