Data wydarzenia: 14.04.2018 17:00
Miejsce wydarzenia: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu - Mała scena

Teatr Lalki i Aktora prezentuje kolorowe i radosne przedstawienie, które zachęca najmłodszych do poznawania świata i zabawy. Zapraszamy rodziców z dziećmi (0,5-3 lat) na nowy spektakl, pt. DOM.

DOM dla najnajów to spektakl wystawiany na Małej Scenie - na poduszkach. Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu przygotował go do najmłodszej publiczności, a reżyserią i scenariuszem przedstawienia zajął się Seweryn Mrożkiewicz - twórca doświadczony w rzemiośle aktorskim i współpracy z lokalnymi grupami amatorskimi. - W przedstawieniu tym zachęcamy dzieci do wspólnej zabawy, odkrywania otoczenia przez wszystkie zmysły i w przyjaznej atmosferze - wyjaśnia Mrożkiewicz. Sam również zagrał w "Domu" i po spektaklu zachęca dzieci do rozmowy i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Dzieci w trakcie przedstawienia reagują na muzykę, rytm, ruch, uczestniczą w organizowaniu przestrzeni domu, wykonują drobne zadania i chętnie dają się wciągnąć w świat kolorów, zapachów dostrzegania faktury oraz właściwości przedmiotów. Coś szeleści, pachnie, jest mokre, mieni się... coś można wpiąć, przeciągnąć, zahaczyć, ugnieść. Z przepastnych plecaków Patrycji Rojeckiej i Seweryna Mrożkiewicza wydobywane są kolejne ciekawe przedmioty. Dzięki nim można skakać, układać, potrząsać. Poznawać najbliższe otoczenie i świat.

Twórcy znaleźli też niestandardowy, a jednocześnie prosty sposób, by pokazać znaczenie relacji budujących rodzinę. Spektakl ma również potencjał do rozpoczęcia pogadanek o młodszym rodzeństwie i pojawianiu się na świecie nowych członków rodziny. 

Najnowsze przedstawienie TLiA pomaga dzieciom otworzyć się na wspólne działanie w grupie i zachęca do aktywności. Warto przyjść na nie z dzieckiem, a spędzone w teatrze, w gronie rówieśników kwadranse staną się przyczynkiem do wspólnych domowych zabaw i rozmów. To ważne w socjalizacji małego człowieka wkraczającego w wiek przedszkolny.

Prapremiera spektaklu już 14 kwietnia o 17:00 na Małej Scenie.
scenariusz i reżyseria - Seweryn Mrożkiewicz
scenografia - Klaudia Laszczyk
muzyka - Anna Mansfeld
obsada - Patrycja Rojecka, Seweryn Mrożkiewicz
wiek - 0, 5 – 3 lat
prezentacje popremierowe_
14. 04, godz. 17:00_ Mała Scena PRAPREMIERA
15. 04, godz. 16:00_ Mała Scena
22. 04, godz. 16:00_ Mała Scena
29. 04, godz. 16:00_ Mała Scena
BILETY: 20 zł
REZERWACJA MIEJSC w Biurze Organizacji Widowni od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00, tel.: 74 666 73 40


Elżbieta Węgrzyn