Znamy już termin tegorocznych Dni Wałbrzycha, wiemy, jakie gwiazdy wystąpią na trzech koncertach i co jeszcze będzie w programie!


Termin imprezy został zaplanowany na ostatni weekend maja - piątek 25 i sobotę 26. Najprawdopodobniej, tak jak rok temu, Dni Wałbrzycha odbędą się na terenie Starej Kopalni przy ul. Wysockiego.

- Podpisaliśmy już kontrakty z Kasią Kowalską, która zaśpiewa dla wałbrzyszan w sobotę wieczorem i z DJ Gromee oraz z Agnieszką Chylińską, którzy wystąpią w piątek. Poza tym tradycyjnie pojawią się laureaci konkursu "Mam Talent" - edycji obecnej i poprzednich, a także rodzimi twórcy z Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jesteśmy w tej chwili na etapie układania całego programu Dni, na pewno będą gry i animacje dla najmłodszych, postaramy się o nowe maszyny do naszego lunaparku i o niespodziankę - taką był w ubiegłym roku zamek. Na pewno będziemy chcieli zaskoczyć wałbrzyszan pozytywnie, także kulinarnie - zapowiada Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Kasia Kowalska to piosenkarka rockowa i popowa, kompozytorka, autorka tekstów piosenek oraz producentka i aktorka. Twórczyni takich przebojów, jak „Starczy słów”, "Co może przynieść nowy dzień" czy "To, co dobre". Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich jej płyt wynosi ponad 1,4 miliona egzemplarzy, co stawia ją w gronie polskich artystów z największą liczbą sprzedanych albumów w Polsce.

DJ Gromee, właściwie Andrzej Gromala, to producent muzyczny, remikser, autor tekstów i malarz, tworzący głównie muzykę klubową. Jako producent współpracuje ze studiami nagraniowymi na całym świecie. Występował z artystami takimi jak: Steve Aoki, Deorro, Nervo, czy R3hab. W 2015 roku wydał singiel „Follow You”, który znalazł się wśród 100 najchętniej granych w radiu utworów w Europie, emitowany był w rozgłośniach radiowych m.in. w: Danii, Szwecji, Holandii, Czechach, Niemczech i Rosji. Utwór dotarł do 11. miejsca zestawienia najczęściej odtwarzanych utworów w rozgłośniach radiowych w Polsce, gdzie uzyskał status złotej płyty.

Agnieszka Chylińska to piosenkarka i autorka tekstów. W latach 1994–2003 członkini rockowego zespołu O.N.A., w latach 2003–2006 występowała jako Chylińska. Od 2009 roku wokalistka posługuje się swoim imieniem i nazwiskiem, wtedy ukazał się album zatytułowany "Modern Rocking", stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop. Jej kolejna płyta, "Forever Child", ukazała się siedem lat później, 30 września 2016 roku. Oba wydawnictwa dotarły do 1. miejsca polskiej listy sprzedaży OLiS i pokryły się w Polsce kolejno platyną i podwójną platyną.

Jeśli ktoś chce stanąć na tej samej estradzie, co oni, podczas Dni Wałbrzycha, już wkrótce będzie miał niepowtarzalną szansę. Pierwszy casting do tegorocznej edycji „Wałbrzych ma talent” już w sobotę 24 lutego w godz. 10.00 - 12.00 w siedzibie WOK-u na Piaskowej Górze.

Polecamy:
Dni Wałbrzycha 2018: Nocne autobusy powrotne [TRASY]
Dni Wałbrzycha 2018: Gwiazdy w Starej Kopalni [PROGRAM]
Dni Wałbrzycha 2018 nie w Aqua Zdroju?
Wałbrzych ma Talent 2018: Kto wystąpi na Dniach Wałbrzycha?


Zobacz też programy innych imprez w regionie:

Dni Boguszowa-Gorc 2018 [PROGRAM i BEZPŁATNE BUSY]
Wałbrzych: Ruszają Dni Podzamcza 2018 [PROGRAM]
Krzeszów: Wydarzenia od majówki do sierpniówki [KALENDARIUM]
Gwiazdy Dni Żarowa 2018
Wałbrzych: Zenek Martyniuk, Akcent i Boys w jeden wieczór


Magdalena Sakowska
Foto: Ryszard Burdek