Data wydarzenia: 28.10.2016 18:00 - 28.10.2016 21:00
Miejsce wydarzenia: Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia

W najbliższych dniach w Wałbrzychu ciekawy koncert. Stowarzyszenie Industrial Art oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu serdecznie zapraszają na promocyjny koncert pod nazwą BEFORE WIF.

Wydarzenie to pośrednio powiązane jest z XV edycją międzynarodowej imprezy Wrocław Industrial Festiwal, który rokrocznie odbywa się we Wrocławiu. Po raz pierwszy podczas jubileuszowej już edycji formuła ściśle powiązana z Wrocławiem została poszerzona o działania wykraczające poza stolicę Dolnego Śląska przenosząc się również do Wałbrzycha – do Starej Kopalni. Wstęp na koncert jest wolny.

28.10.2016 (piątek) godz. 18.00

Centrum Nauki i Sztuki

Stara Kopalnia w Wałbrzychu

(budynek klubu muzycznego „Montownia” – restauracja)

W programie:
JOB KARMA
GHOSTS OF BRESLAU
BY THE SPIRITS

GHOSTS OF BRESLAU
Działający od 2001 r. elektroniczno/ambientowy projekt, za którym kryje się Patryk Balawender z Wrocławia. Na wczesnym etapie twórczości skupiał się on na tworzeniu dźwiękowych pejzaży przywołujących ducha trudnej historii swojego miasta. W rezultacie powstała “trylogia” albumów: “Peste”, “And Should The Spring Come…” oraz “Sacred Place”.Po dłuższej przerwie w działalności GOB powrócił w 2013 r. epką “Drowned City”, która wyznacza nowy, skierowany ku dronom, kierunek w twórczości grupy, kontynuowany na wydanej na początku 2016 r epce „Man With The Green Gloves”. Muzykę Ghosts Of Breslau wydawano w labelach z Polski, Hiszpanii, Argentyny i Chin. Dodatkowo Patryk pod pseudonimem Hands Like Clouds nagrał album pt. “Mountain King”, będący kolaboracją z portugalskim neofolkowym zespołem Joy Of Nature.


JOB KARMA
Wrocławski projekt audiowizualny założony w 1997. Grupę tworzą: Maciej Frett i Aureliusz Pisarzewski zaś za stronę wizualną odpowiedzialny jest Arkadiusz Bagiński. Zespół wywodzi się ze sceny post industrialnej, z każdą płytą muzycy poszerzają jednak swoje penetracje na coraz szersze pole mrocznej elektroniki - od ambientu, po techno, dark wave i EBM. Jeden mianownik pozostaje wciąż wspólny - ich muzyka jak podkreślają krytycy to "FILM DLA USZU", bardzo plastyczna i obrazowa, stanowi idealną ścieżkę dźwiękową do nieistniejącego filmu.W swoich sugestywnych występach live- z których grupa zasłynęła - łączą muzykę z elementami animacji i video – artu, ukazując w nich relacje człowiek-maszyna i człowiek-sacrum, a także powolny upadek wszelkich wartości, kosztem postępującej komercjalizacji codziennego funkcjonowania jednostki i społeczeństw. Zespół (jako Job Karma i pod szyldem 7JK wspólnie z Mattem Howden'em) wydał do tej pory osiem płyt w Polsce, Anglii, USA, Włoszech, Austrii i Czechach i zagrał blisko 200 koncertów w Europie, występując wielokrotnie na najważniejszych festiwalach mrocznej muzyki takich jak: Wave Gotik Treffen, BIMfest, Schlagstorm, Elektroanschlag, Mėnuo Juodaragis, Sensoria, Wroclaw Industrial Festival oraz Castle Party.


BY THE SPIRITS
Jednoosobowy projekt z pogranicza folku/neofolku oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. Inspirowany długimi nocnymi spacerami po tajemniczych dolnośląskich lasach. Jak do tej pory projekt ma na koncie jedno demo oraz koncerty u boku takich klasyków sceny neofolk jak Of the Wand and the Moon oraz Death in June. Kilka dni po koncercie za sprawą Sineater Raecords będzie miała miejsce premiera nowego wydawnictwa "Branches and Old Bones".

Poznaj też więcej propozycji i relacji z dziale ROZRYWKA


Oprac. ELW.