Dwadzieścia sześć lokali mieszkalnych na sprzedaż w Wałbrzychu przeznaczyły Polskie Koleje Państwowe. Mieszkania o różnym metrażu i w różnych cenach znajdują się na Podgórzu, na Starym Zdroju czy w Śródmieściu.


W chwili obecnej w całej Polsce wolnych lokali, dawnych pracowniczych mieszkań PKP gotowych do zbycia, jest blisko 700. Najwięcej z nich znajduje się w województwach śląskim, dolnośląskim, mazowieckim i pomorskim. W ofercie znajdziemy zarówno te w dużych miastach, takich jak Wrocław, Katowice czy Opole, jak i mniejszych miejscowościach, jak Racibórz, Bartoszyce, Dobra, Mrągowo czy Braniewo. W Wałbrzychu w ostatnim czasie wystawiono na sprzedaż 26 mieszkań.

Najtańsze lokale można nabyć już za 17 tys. zł. To cena orientacyjna dla zainteresowanych kupnem 23-metrowego mieszkania w Czerwonce na Mazurach. Najdroższe w ofercie są lokale dostępne w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań czy Wrocław. Dla przykładu cena wywoławcza dla dwupokojowego mieszkania przy ul. Stanisława Małachowskiego we Wrocławiu o powierzchni 79 mkw. ustalona jest na 320 tys. złotych.

Lista mieszkań:


1. Lokal mieszkalny nr 5 położony w Wałbrzychu przy ul. Niepodległości 283. Cena orientacyjna 26 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 28,17m2 składający się z jednego pokoju, położony na drugiej kondygnacji (I piętro). Podłogi wykonane z płyt pilśniowych. Stolarka okienna drewniana, skrzynkowa. Stolarka drzwiowa - drzwi wejściowe drewniane. Ściany malowane farbą emulsyjną. Lokal w złym stanie technicznym, wymagający remontu. Wyposażony w sieć elektroenergetyczną, wodno-kanalizacyjną, gazową oraz domofonową, ogrzewany piecem kaflowym. Do lokalu przynależy pomieszczenie piwniczne o pow. 4,60m 2 , WC o pow. 0,83m 2 położne na klatce schodowej oraz trzy pomieszczenia gospodarcze o pow. 1,85m2, 2,27m2, 1,85m2.

2. Lokal mieszkalny nr 9 położony w Wałbrzychu przy ul. Reymonta 7 - cena wywoławcza 50 000 zł.
Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 44,55 m2. Do lokalu przynależą dwie piwnice o pow. 3,07 oraz 4,61 m2. Lokal nie posiada łazienki, a wspólna toaleta usytuowana jest na półpiętrze klatki schodowej.3. Lokal mieszkalny nr 11 położony w Wałbrzychu przy ul. Beniowskiego 1a - cena wywoławcza 45 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 40.74 m2.


4. Lokal mieszkalny nr 9 położony w Wałbrzychu przy ul. Armii Krajowej 26A. Cena wywoławcza 66 000 zł.

W skład lokalu wchodzą trzy pokoje, kuchnia i przedpokój oraz łazienka z WC o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 78,22 m2. Do lokalu przynależy piwnica o powierzchni 6,45 m2. Wysokość pomieszczeń wynosi 2,50 m, a ogrzewanie odbywało się (lokal stanowi pustostan) za pomocą lokalnego C.O. W jednym z pokoi natomiast nadal zachował się piec kaflowy na paliwo stałe (węgiel).

5. Lokal mieszkalny nr 8 położony w Wałbrzychu przy ul. Reymonta 27. Cena orientacyjna 60 000 zł.


Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 67,01m2 położony na II piętrze, składa się z trzech pokoi, kuchni, przedpokoju oraz spiżarki.

6. Lokal mieszkalny nr 18 położony w Wałbrzychu przy ul. Szkolna 11. Cena wywoławcza 24 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 20,52 m2. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna wraz z licznymi lokalami usługowymi na parterach budynków. W pobliżu przebiega droga krajowa DK35, która prowadzi do granicy z Czechami w Golińsku k. Mieroszowa.

7. Lokal mieszkalny nr 17 położony w Wałbrzychu przy ul. Szkolna 11. Cena wywoławcza 19 500 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 17,80 m2. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna wraz z licznymi lokalami usługowymi usytuowanymi w parterach budynków.

8. Lokal mieszkalny nr 3 położony w Wałbrzychu przy ul. Handlowej 2/3. Cena 100 000 zł.

Lokal o powierzchni użytkowej 50.14 m2.

9. Lokal mieszkalny nr 7 położony w Wałbrzychu przy ul. Katowickiej 4. Cena orientacyjna 28 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 34,49 m2 składający się z pokoju i kuchni, położony na I piętrze. Podłogi wykonane z płyt pilśniowych. Stolarka okienna drewniana, skrzynkowa. Stolarka drzwiowa – drzwi wejściowe drewniane, płycinowe, drzwi wewnętrzne drewniane, płycinowe. Ściany malowane farbą emulsyjną. Lokal w złym stanie technicznym, wymagający remontu kapitalnego (gładzie gipsowe, malowania, wymiana stolarki drzwiowej, wymiana podłóg, wykładziny glazurnicze), w celu dostosowania lokalu do obowiązujących obecnie standardów użytkowych. Ściany zewnętrzne zawilgocone. Lokal wyposażony w sieć elektroenergetyczną, wodno-kanalizacyjną, gazową oraz domofonową, ogrzewany piecem kaflowym. Do lokalu przynależą dwa pomieszczenia piwniczne o powierzchni 2,86 m2 i 3,64 m2.

10.
Lokal mieszkalny nr 4 położony w Wałbrzychu przy ul. Katowickiej 4. Cena orientacyjna - 24 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 32,43 m2 składający się z pokoju, kuchni i łazienki położony na parterze. Podłogi wykonane z płyt pilśniowych. Stolarka okienna drewniana, skrzynkowa. Stolarka drzwiowa – drzwi wejściowe drewniane, obite boazerią, drzwi wewnętrzne drewniane, płycinowe. Ściany malowane farbą emulsyjną. Lokal w złym stanie technicznym, wymagający remontu kapitalnego (gładzie gipsowe, malowania, wymiana stolarki drzwiowej, wymiana podłóg, wykładziny glazurnicze), w celu dostosowania lokalu do obowiązujących obecnie standardów użytkowych. Ściany zewnętrzne zawilgocone. Lokal wyposażony w sieć elektroenergetyczną, wodno-kanalizacyjną, gazową oraz domofonową, ogrzewany piecem kaflowym. Do lokalu przynależy pomieszczenie piwniczne o powierzchni 10,21 m2.

11. Lokal mieszkalny nr 7 położony w Wałbrzychu przy ul. Katowickiej 3. Cena orientacyjna 28 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 34,43 m2 składający się z 3 pokoi, kuchni i łazienki, położony na I piętrze. Podłogi wykonane z płyt pilśniowych. Stolarka okienna drewniana, skrzynkowa. Stolarka drzwiowa – drzwi wejściowe drewniane, płycinowe, drzwi wewnętrzne drewniane, płycinowe. Ściany malowane farbą emulsyjną. Lokal w złym stanie technicznym, wymagający remontu kapitalnego (gładzie gipsowe, malowania, wymiana stolarki drzwiowej, wymiana podłóg, wykładziny glazurnicze), w celu dostosowania lokalu do obowiązujących obecnie standardów użytkowych. Ściany zewnętrzne zawilgocone. Lokal wyposażony w sieć elektroenergetyczną, wodno-kanalizacyjną, gazową oraz domofonową, ogrzewany piecem kaflowym. Do lokalu przynależy jedno pomieszczenie piwniczne o powierzchni 3,81 m2 oraz komórka w budynku gospodarczym o powierzchni 4,42 m2.

12.
Lokal mieszkalny nr 5 położony w Wałbrzychu przy ul. Katowickiej 2. Cena orientacyjna 21 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 27,95 m2 składający się z pokoju i kuchni, położony na parterze. Podłogi wykonane z płyt pilśniowych. Stolarka okienna drewniana, skrzynkowa. Stolarka drzwiowa – drzwi wewnętrzne drewniane, płycinowe. Ściany malowane farbą emulsyjną. Lokal w złym stanie technicznym, wymagający remontu kapitalnego (gładzie gipsowe, malowania, wymiana stolarki drzwiowej, wymiana podłóg, wykładziny glazurnicze), w celu dostosowania lokalu do obowiązujących obecnie standardów użytkowych. Ściany zewnętrzne zawilgocone. Lokal wyposażony w sieć elektroenergetyczną, wodno-kanalizacyjną oraz domofonową, ogrzewany piecem kaflowym. Do lokalu przynależy pomieszczenie piwniczne o powierzchni 2,05 m2.

13. Lokal mieszkalny nr 4 położony w Wałbrzychu przy ul. Katowickiej 2. Cena orientacyjna 24 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 31,56 m2 składający się z pokoju, kuchni, przedpokoju i WC położony na parterze. Podłogi wykonane z płyt pilśniowych pokrytych linoleum. Stolarka okienna drewniana, skrzynkowa. Stolarka drzwiowa – drzwi wewnętrzne zdemontowane. Ściany malowane farbą emulsyjną. Lokal w złym stanie technicznym, wymagający remontu kapitalnego (gładzie gipsowe, malowania, wymiana stolarki drzwiowej, wymiana podłóg, wykładziny glazurnicze), w celu dostosowania lokalu do obowiązujących obecnie standardów użytkowych. Ściany zewnętrzne zawilgocone.Lokal wyposażony w sieć elektroenergetyczną, wodno-kanalizacyjną oraz domofonową. Brak instalacji grzewczej. Do lokalu przynależą dwa pomieszczenia piwniczne o powierzchni 3,84 m2 i 3,02 m2. Cena orientacyjna 24 000 zł.

14. Lokal mieszkalny nr 5 położony w Wałbrzychu przy ul. Niepodległości 275. Cena orientacyjna 31 000 zł.


Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 38,56 m2 składający się z pokoju i kuchni, położony na I piętrze. Podłogi wykonane z płyt pilśniowych, pokryte linoleum. Stolarka okienna drewniana, skrzynkowa. Stolarka drzwiowa – drzwi wejściowe drewniane, drzwi wewnętrzne drewniane, płycinowe. Ściany malowane farbą emulsyjną. Lokal w złym stanie technicznym, wymagający remontu kapitalnego (gładzie gipsowe, malowania, wymiana stolarki drzwiowej, wymiana podłóg, wykładziny glazurnicze), w celu dostosowania lokalu do obowiązujących obecnie standardów użytkowych. Ściany zewnętrzne zawilgocone. Do lokalu przynależy pomieszczenie piwniczne o pow. 8,04 m2, oraz WC o pow. 0,71 m2 położne na klatce schodowej.

15. Lokal mieszkalny nr 1 położony w Wałbrzychu przy ul. Niepodległości 237. Cena 40 000 zł.

Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 47,70 m2 usytuowane na parterze wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Składa się z 2 pokoi (22,10 m2 i 11,50 m2) i kuchni (14,10 m2). Do lokalu przynależy piwnica (2,00 m2), pomieszczenie gospodarcze znajdujące się na zewnątrz budynku mieszkalnego (0,90 m2) oraz WC (1,00 m2) na korytarzu. Nieruchomość położona jest w południowej, peryferyjnej części miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna zrealizowana w czasach przedwojennych.

16. Lokal mieszkalny nr 1 położony w Wałbrzychu przy ul. Katowickiej 4. Cena wywoławcza 24 000 zł.

Kawalerka usytuowana na parterze budynku wielorodzinnego zlokalizowanego na peryferiach miasta, w dzielnicy Podgórze. Składa się z dużego pokoju o powierzchni 21,35 m² oraz kuchni o powierzchni 11,75 m². Okna mieszkania eksponowane są na stronę południową. Lokal znajduje się w odległości około 800 m od Dworca Głównego PKP.

17. Lokal mieszkalny nr 14 położony w Wałbrzychu przy ul. Katowickiej 3. Cena orientacyjna 25 000 zł.

Kawalerka usytuowana na III piętrze budynku wielorodzinnego zlokalizowanego na peryferiach miasta, w dzielnicy Podgórze. Składa się z dużego, ustawnego pokoju o powierzchni 21,37 m² oraz kuchni o powierzchni 11,63 m². Lokal znajduje się w odległości około 800 m od Dworca Głównego PKP.

18. Lokal mieszkalny nr 5 położony w Wałbrzychu przy ul. Tunelowej 9. Cena orientacyjna 75 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 75,68 m2.

19.
Lokal mieszkalny nr 3 położony w Wałbrzychu przy ul. Tunelowej 7a. Cena orientacyjna 37 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 37,29 m2.20.
Lokal mieszkalny nr 8 położony w Wałbrzychu przy ul. Tunelowej 13. Cena orientacyjna 30 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 31,80 m2.

21. Lokal mieszkalny nr 10 położony w Wałbrzychu przy ul. Tunelowej 13. Cena orientacyjna 30 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 32.10 m2.22.
Lokal mieszkalny nr 3 położony w Wałbrzychu przy ul. Katowickiej 4. Cena orientacyjna 30 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 33,21 m2.

23.
Lokal mieszkalny nr 9 położony w Wałbrzychu przy ul. Nowy Świat 3. Cena orientacyjna 40 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 39,39 m2.24. Lokal mieszkalny nr 7 położony w Wałbrzychu przy ul. Reymonta 8. Cena wywoławcza 55 000 zł.

Lokal mieszkalny nr 7 o powierzchni 49,16m2 położony w Wałbrzychu przy ul. Reymonta 8. Lokal posiada dwie przynależne piwnice o pow. 2,64 i 4,04 m2. Lokal nie ma łazienki, a wspólne WC znajduje się na półpiętrze klatki schodowej.25. Lokal mieszkalny nr 1 położony w Wałbrzychu przy ul. Nowy Świat 5a. Cena orientacyjna 35 000 zł.

Lokal mieszkalny w Wałbrzychu przy ul. Niepodległości 5A o powierzchni użytkowej 45,28 m2.

26.
Lokal mieszkalny nr 5 położony w Wałbrzychu przy ul. Nowy Świat 5. Cena orientacyjna 25 000 zł.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 31,99 m2.


Opr. MS

Foto użyczone: PKP Nieruchomości