System rozgrywek PLFA-8 pozostawia sporo do życzenia.

Już 15 sierpnia o godz. 14 Miners Krause Wałbrzych zmierzą się z Wizards Opole. Klub z naszego miasta mocno promuje to wydarzenie, a przeznaczone dla kibiców 999 biletów rozchodzi się w świetnym tempie.

Mecz z "Czarodziejami" nie będzie jednak pierwszym Miners w sezonie PLFA-8 grupy południowej. Dwie i pół godziny przed meczem z Wizards "Górnicy" zmierzą się z Bielawą Snakes. Wynika to z przedziwnego systemu rozgrywek PLFA-8.

Działacze Miners zdają sobie sprawę, że nie mogą oczekiwać od fanów poświęcenia im ok. sześciu godzin. Dlatego te zdecydowali się na promocję tylko jednego, ciekawiej zapowiadającego się spotkania z Wizards, uczestnikiem zeszłorocznego playoffs.

Rozgrywanie meczów w systemie turniejowym jest bardziej męczące dla samych futbolistów, ale też uciążliwe dla kibiców, którzy chętnie dopingowaliby Miners także w starciu z bielawskimi "Wężami", ale termin meczu wielu fanom na to po prostu nie pozwoli. Do tego z rozgrywek wycofali się futboliści Jaguars Kąty Wrocławskie, co oznacza, że rywalizacji będzie jeszcze mniej. Oprócz Snakes i Wizards nazych czeka walka z Raptors Racibórz.

O komentarz do zbliżającego się sezonu poprosiliśmy kilku zawodników Miners. Zaglądaj na nasz portal by dowiedzieć się w jakich nastrojach przystąpią do rozgrywek pierwszego w Wałbrzychu sezonu futbolu amerykańskiego!


Czytaj także:

ZROBILI NABÓR

CZARODZIEJE POSTRASZĄ GÓRNIKÓW?