2. liga: Nowy sezon koszykarzy Górnika startuje 23 września. Do rywalizacji w drugiej lidze stanie pięćdziesiąt sześć ekip podzielonych na cztery grupy.

Biało-Niebiescy ponownie znaleźli się w grupie D. Ich rywalami będą:

Weegree AZS Politechnika Opolska
Muszkieterowie Nowa Sól
KS Kosz Pleszew
KS Stal Ostrów Wlkp.
KS Sudety Jelenia Góra
AZS Częstochowa
MKS Otmuchów
RKKS Rawia Rawag Rawicz
Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie
SMK Lubin
Röben Gimbasket Wrocław
WKK Wrocław
Exact Systems Śląsk Wrocław

Choć wciąż jeszcze za wcześnie, by mówić o potencjale kadrowym kolejnych rywali, to wydaje się, że zdecydowanym faworytem grupy będzie otwarcie mówiący o włączeniu się do walki o awans zespół Weegree AZS Politechnika Opolska. W "wałbrzyskiej" grupie znalazły się także nowe na drugoligowym froncie ekipy z Pleszewa i Lubina. Górnik sezon rozpocznie na wyjeździe - 23 września zagramy na wyjeździe z rezerwami pierwszoligowego Śląska Wrocław.

Górnik Trans.eu Wałbrzych już wkrótce rozpocznie przygotowania do sezonu. Wtedy też będziemy informować o ruchach kadrowych w zespole i celach na sezon 2017/18.

W porównaniu do poprzedniego sezonu system rozgrywek 2. ligi się nie zmienił. Po serii meczów "każdy z każdym" z rewanżem, osiem najlepszych ekip powalczy w playoffs. W kolejnej rundzie najlepsze cztery ekipy grupy D zmieszają się z czołowymi drużynami grupy C (zespoły z regionu Górnego Śląska). Kolejnym etapem rywalizacji jest ćwierćfinał, na którym w ostatnich dwóch latach zatrzymał się Górnik. Trzech z czterech półfinalistów zapewni sobie awans do 1. ligi.