Liczba szczepień w naszym mieście prowadzonych w ciągu doby wkrótce szybko wzrośnie. Wałbrzyskie Centrum Szczepień w Starej Kopalni jest poszerzane, a nasz szpital poszukuje personelu.


Program szczepień najważniejszy

- Z mojego punktu widzenia jako lekarza, gospodarza miasta i odpowiedzialnego również za zdrowie nasze wspólne, przynajmniej w tej części, która dotyczy samorządu, uważam że program szczepień jest absolutnie priorytetowym - podkreśla Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha i zaznacza po raz kolejny, że bardzo mu zależy na szybkim zaszczepieniu mieszkańców naszego miasta. - Chciałbym bardzo zrealizować, swój, ale przede wszystkim nasz ambitny cel aby do końca maja wszyscy w Wałbrzychu, którzy chcą się zaszczepić i którzy są kwalifikowani do szczepienia - więc w grupie 16+ - zostali zaszczepieni - mówi prezydent lekarz i dodaje, że chciałby wkrótce ogłosić: - Że Wałbrzych wchodzi w wakacje jako miasto wolne od koronawirusa

To, czy się to uda zależy od kilku elementów, m.in. od regularnych i odpowiednio dużych dostaw szczepionek, a z tym bywa różnie. W najbliższych dniach w naszym mieście mieszkańcy miasta i regionu mieli otrzymać drugą dawkę szczepionki Pfizer, jednak jej dostawa spóźnia się o kilka dni i te planowe szczepienia zostały przesunięte. W najbliższych tygodniach kwestia regularności dostaw nie powinna już być czynnikiem hamującym. - Dostawy szczepionek w marcu będą rosły praktycznie z tygodnia na tydzień, dane powinszują też, że od kwietnia dostęp do szczepionek będzie nieograniczony - zapowiada prezydent Wałbrzycha. Szczepienia w Wałbrzychu przyspieszą

- W tej chwili realizujemy ambitny plan szczepień populacyjnych seniorów 70+ w Starej Kopalni - ogłasza Szełemej. Szczepieni są też nauczyciele, a wkrótce przyjdzie czas na służby mundurowe i seniorów młodszych.
Od 25 stycznia w budynku eventowym B8 na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia działa Wałbrzyskie Centrum Szczepień. Przyjeżdżają do niego osoby zarejestrowane na szczepienia nie tylko z naszego miasta i regionu, ale też odległych części kraju. Już teraz w miarę dostępności szczepionki dziennie odbywa się tu setki szczepień. - Podjąłem decyzję, aby rozszerzyć zakres udostępnienia Starej Kopalni dla kolejnych osób, które będą w najbliższych tygodniach i miesiącach szczepione i Centrum Ceramiki Użytkowej - wielki, piękny budynek po sąsiedzku z tym już zaadoptowanym na potrzeby szczepień - właśnie przygotowujemy i wykonujemy kolejne stanowiska do szczepienia - zapowiada włodarz naszego miasta.

Jednocześnie Specjalistyczny Szpital im dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu rozpoczął rekrutację kolejnych lekarzy na potrzeby kwalifikowania osób na szczepienia. Bez nich rozszerzenie programu o nowe stanowiska nie będzie możliwe. 
Cel powstania kolejnych miejsc do szczepienia w Starej Kopalni jest jasny. - W najbliższych kilkunastu dniach przekroczymy granicę 1000 osób szczepionych dziennie i ona bardzo szybko będzie rosła do 2000 dziennie szczepionych. To wymaga dużego wysiłku - zapowiada Roman Szełemej.     
Miasto udostępnia na potrzeby szczepienia budynki i wsparcie logistyczne, a także pracowników wspierających cały proces, od urzędników po strażników miejskich. Szpital zapewnia sprzęt oraz personel medyczny.
Nasz codzienny raport dotyczący nowych zakażeń, śmiertelności i postępów wszczepieniu w kraju, regionie, mieście oraz powiecie znajdziecie: KORONAWIRUS WAŁBRZYCH I REGION: PRZEBIEG EPIDEMII DZIEŃ PO DNIU 3 [LICZBY I WYDARZENIA] 


O centrum w Starej Kopalni:
Wałbrzych: prezydenci dużych miast w Centrum Szczepień (FOTO)
Wałbrzych i powiat: Do wakacji możemy zaszczepić wszystkich, ale...
o dowozie - Szczepienia przyspieszyły. Kto na nie dowozi w Wałbrzychu i Boguszowie?

Wałbrzych: Ważne informacje dla szczepiących się [FOTO]
Powstaje Wałbrzyskie Centrum Szczepień dla mieszkańców!


oprac. ELW
fot. Użyczone Prezydent Roman Szełemej