Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego ogłasza zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Na początku oczywiście pracownicy medyczni. Kiedy przyjadą pierwsze szczepionki?


W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Zdrowia Narodowego Programu Szczepień 15 grudnia Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu jest wyznaczony jako szpital „węzłowy”, i będzie szczepił personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19 także innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

Podmioty zainteresowane zaszczepieniem w szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu swoich pracowników proszone są o przesłanie zgłoszeń podmiotów na adres mailowy: grazyna.mizera@zdrowie.walbrzych.pl lub dorota.czykurlan@zdrowie.walbrzych.pl

W przypadku pytań możliwy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 74/ 64 89 888.

Zgłoszenie powinno zawierać nazwę i adres podmiotu, REGON, dane osoby kontaktowej (imię, nazwisko, adres e-mail, nr telefonu) oraz numery PESEL zgłaszanych pracowników, a także skan zgody na przetwarzanie danych osobowych.


Na zgłoszenia podmiotów medycznych szpital czeka do 28 grudnia 2020 r.


- W dniach 26-27 grudnia dwa dolnośląskie szpitale, we Wrocławiu na Koszarowej i w Wałbrzychu szpital im. Sokołowskiego mają otrzymać pierwsze dawki szczepionki dla służb medycznych najbardziej narażonych na zakażenie, będą to pracownicy oddziałów ratunkowych i zakaźnych - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. W pierwszej partii ma do naszego szpitala dotrzeć kilkadziesiąt dawek szczepionki.


Nasz aktualizowany na bieżąco raport na temat koronawirusa:

KORONAWIRUS WAŁBRZYCH I POWIAT: JAKIE STATYSTYKI? (AKTUALIZACJA)


Opr. MS
Foto ilustracyjne: JK