Do końca listopada nowy sprzęt diagnostyczny trafi na oddziały Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Gdzie będzie go można spotkać?

- Jesteśmy w trakcje realizacji projektu pn. Poprawa dostępności i skuteczności leczenia onkologicznego. Jest to projekt partnerski z Dolnośląskim Centrum Onkologii. W jego ramach zakupiliśmy i jeszcze nadal kompletujemy sprzęt - mówi  Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.

Dzięki projektowi szpital wzbogacił się m.in. o najnowocześniejszy: mammograf, rentgen ogólnodiagnostyczny, USG kardiologiczne, urządzenie do biopsji mammotomicznej i inne. - Dzięki projektowi nowoczesne wyposażenie to trafi m.in. do Zakładu Endoskopii Zabiegowej, a także na blok operacyjny, gdzie trafi m.in. istotny dla pacjentów onkologicznych sprzęt do termoablacji guzów wątroby - dodaje Grzondziel.

Część wyposażenia używana będzie stacjonarnie, część zaś tych nowoczesnych urządzeń to maszyny przenośne. Można je będzie spotkać przede wszystkim na kardiologii, bloku operacyjnym, Zakładzie Diagnostyki Obrazowej oraz we wspominanym Zakładzie Endoskopii Zabiegowej. - Właściwie można powiedzieć, że do końca listopada w każdej naszej szpitalnej komórce pojawi się coś nowego - zaznacza pełnomocnik ds. marketingu. 
 

Nowe maszyny diagnostyczne już pracują bądź pojawią się w wałbrzyskim szpitalu w najbliższych tygodniach. Koszt zakupów w ramach tego programu to 11,3 mln zł, z czego 85 procent (czyli 9,6 mln zł) dofinansowania pochodzi ze środków zewnętrznych.


Polecamy też:

Pionierskie zabiegi:
- PIERWSZA TAKA REKONSTRUKCJA PIERSI
- WAŁBRZYSKI SZPITAL PIONIEREM ENDOSKOPOWEGO LECZENIA OTYŁOŚCI


Sprzęt medyczny i remonty:

SZPITAL WAŁBRZYCH: NAJNOWOCZEŚNIEJSZY SPRZĘT DO WALKI Z RAKIEM [FOTO]
WAŁBRZYSKI SZPITAL: NOWOCZESNY SPRZĘT NA ODDZIALE NEONATOLOGICZNYM [FOTO]
WAŁBRZYCH: SZPITAL INWESTUJE W ODDZIAŁ RATUNKOWY
SZPITAL IM. SOKOŁOWSKIEGO BĘDZIE SIĘ ROZBUDOWYWAŁ
WAŁBRZYCH: POGOTOWIE RATUNKOWE MA NOWE KARETKI (FOTO)
BURZLIWA HISTORIA WAŁBRZYSKIEJ NEFROLOGII (ZDJĘCIA)

NOWE KARETKI POGOTOWIA. TAKICH W MIEŚCIE NIE BYŁO! [FOTO]

DAWNY SZPITAL NA GAJU PONOWNIE NA SPRZEDAŻ [FOTO]
Elżbieta Węgrzyn