Fundacja „W ZWIĄZKU Z RAKIEM” zaprasza firmy z Dolnego Śląska do udziału w projekcie „Rak to nie wyrok-rehabilitacja onkologiczna dla pacjentów oraz cykl prelekcji jako kompleksowy program walki z nowotworami". Dostęp do projektu mają też mieszkańcy Wałbrzycha, na których czekają vouchery na rehabilitację onkologiczną. Oto szczegóły.

Poznaj tajniki choroby cywilizacyjnej

Fundacja „W ZWIĄZKU Z RAKIEM” zaprasza firmy z Dolnego Śląska do udziału w projekcie „Rak to nie wyrok-rehabilitacja onkologiczna dla pacjentów oraz cykl prelekcji jako kompleksowy program walki z nowotworami. Spotkania online mają przybliżyć zapracowanym osobom szeroki temat profilaktyki chorób nowotworowych oraz co ważniejsze zagadnienia wczesnego wykrywania guzów i zmian, w prosty, nieinwazyjny sposób, w zaciszu własnego domu. Nowotwory to choroba cywilizacyjna, która zbiera coraz większe żniwo wśród ludzi na całym świecie. Polska jest w niechlubnej czołówce krajów europejskich, w których wykrywalność raka jest najniższa, a umieralność z powodu zbyt późnego wykrycia choroby największa. - Docierając z naszymi szkoleniami do osób potencjalnie zdrowych, grup pracowników firm z Dolnego Śląska, chcemy podzielić się fachową wiedzą, która ułatwi utrzymanie najcenniejszej wartości jaką ma człowiek- ZDROWIE. W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” podczas spotkań można nauczyć samobadania by wpisało się w codzienność odbiorców - wyjaśniają pomysłodawcy projektu.
Rehabilitacja onkologiczna

- Drugim modułem projektu jest rehabilitacja onkologiczna pacjentów i ich rodzin, co jest zupełną nowością w Polsce. Poprzez darmowe zabiegi w klinice rehabilitacyjnej oraz cykl webinarów chcemy poprawiać jakość życia pacjentów. Chcemy się opiekować nie tylko chorym, ale też jego rodziną. Nie chcemy, aby odbiorcy naszego projektu byli pozostawieni sami sobie z diagnoza, bez wsparcia, bez bezpłatnej psychoterapii, bez specjalistów, którzy ułatwią powrót do zdrowia. Diagnoza często spada jak grom z jasnego nieba, wywołuje panikę, strach i kojarz się tylko z wyrokiem. Pacjent wraca do domu i czuje się porzucony. Jego najbliżsi również. Chcemy opiekować się takimi pacjentami - wyjaśniają przedstawiciele fundacji.Dostęp do projektu mają również mieszkańcy Wałbrzycha. - Fundacja W związku z Rakiem jest organizatorem akcji, my jako Harmony Clinic z racji posiadanych specjalistów - realizujemy ten grant - wyjaśnia Anna Imielska z Harmony Clinic, instytucja ta rozpoczęła działalność w wałbrzyskim Aqua Zdroju. - Mamy jeszcze do rozdania dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin ok. 40 voucherów do wyboru, w ich ramach mają oni dostęp do rehabilitacji onkologicznej, konsultacji z psychoonkologiem oraz konsultacji z dietetykiem klinicznym. Jeden voucher jest przeznaczony dla jednej osoby - dodaje przedstawicielka Harmony Clinic.


Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie. Kontakt mjarecka@zrakiem.pl lub 535-966-585.
Projekt jest realizowany do 31-12-2021 i jest sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

oprac. ELW
tekst i grafiki na podstawie Harmony Clinic; Fundacja „W ZWIĄZKU Z RAKIEM”
fot. R. Burdek