Prezydenci dużych polskich miast chwalą wałbrzyskie Centrum Szczepień w Starej Kopalni. My pytamy naszych Czytelników, którzy już tam byli, czy te pochwały są przesadzone, czy nie?


Zjazd prezydentów

Na zaproszenie prezydenta Romana Szełemeja wałbrzyskie centrum szczepień zlokalizowane w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odwiedzili prezydenci: Warszawy Rafał Trzaskowski, Poznania Jacek Jaśkowiak, Wrocławia Jacek Sutryk, Sopotu Jacek Karnowski, Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Podczas roboczego spotkania samorządowcy dyskutowali o możliwościach przyspieszenia procesu szczepień oraz wymienili się doświadczeniami ze swoich miast.


- Aby zaszczepić do wakacji satysfakcjonującą liczbę obywateli, konieczne są szczepienia masowe prowadzone w wielkich centrach. Kluczowa tutaj jest współpraca z samorządami. Bez niej szczepienia na olbrzymią skalę będą niezwykle trudne, wręcz niemożliwe - twierdzi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.700 dziennie

Samorządowcy mieli okazję na żywo zobaczyć jak wygląda wałbrzyskie centrum szczepień, w którym dziennie jest szczepionych nawet 500 osób, a może być i 700.

- Wałbrzych jest doskonałym przykładem średniego miasta gotowego na zwiększoną podaż szczepionek, jakiej spodziewamy się wiosną. Organizacja tego typu punktów w innych miastach to konieczność, aby w najbliższe wakacje życie wróciło do normy – stwierdził prezydent Sopotu Jacek Karnowski.


- Przy odpowiedniej liczbie preparatów, dzięki swojej infrastrukturze i potencjałowi logistycznemu miasta są w stanie szczepić z podobną prędkością, jak robi to dzisiaj Izrael czy USA – mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.


Zachwyty zachwytami...

Jak podsumowali samorządowcy, zainspirowani stawianym za wzór wałbrzyskim przykładem, potwierdzają swoją gotowość pełnej współpracy z rządem w zakresie prowadzenia szczepień.

A codzienność w Starej Kopalni? Jak donoszą nasi Czytelnicy, oczekujący na szczepienia seniorzy czekają w ogrzewanym namiocie przygotowanym przez OSP Wałbrzych, szczepienia idą raczej na bieżąco, jeśli seniorzy nie przychodzą mocno za wcześnie, ale i system rejestracji sprawia niespodzianki, na przykład kierując do wałbrzyskiego centrum osobę z Wrocławia, a nawet... z Krakowa.

Ktoś jeszcze chciałby się podzielić informacjami?


O centrum szczepień i samych szczepieniach pisaliśmy:
Wałbrzych i powiat: Do wakacji możemy zaszczepić wszystkich, ale...
SZCZEPIENIA PRZYSPIESZYŁY. KTO NA NIE DOWOZI W WAŁBRZYCHU I BOGUSZOWIE?
Wałbrzych: Ważne informacje dla szczepiących się [FOTO]
Chorych na covid nawet 10 razy więcej
Powstaje Wałbrzyskie Centrum Szczepień dla mieszkańców!
Wałbrzych pomoże w dotarciu do punktów szczepień

Wałbrzych i region: Uwaga! dostawa szczepionek odwołana

Od 15 stycznia rejestracja na szczepienia dla osób 80+
Wałbrzych szczepienia: problemy, hale sportowe, ochotnicy
Zaszczepimy choćby dziś, tylko zapłać... - proponowali
Szczepienia przeciw COVID-19: Gdzie w Wałbrzychu i powiecie? [LISTA]Nasz raport dotyczący pandemii:
KORONAWIRUS WAŁBRZYCH I POWIAT: KOLEJNE OFIARY WIRUSA (AKTUALIZACJA)


Opr. MS
Foto użyczone - UM Świdnica (W. Bąkiewicz)