Niedawno informowaliśmy, że dolnośląskie placówki okulistyczne skróciły czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy, a dziś dobre wieści ze Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, gdzie zabieg ten przeszła 100-letnia mieszkanka naszego miasta!

  
Lekarze Oddziału Okulistycznego wałbrzyskiego szpitala zoperowali pacjentkę z zaćmą. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że ani Anna ma skończone 100 lat.

- Pacjentka zgłosiła się do okulisty z zaawansowaną zaćmą. Zabieg wykonaliśmy techniką fakoemulsyfikacji, przeprowadzono go w znieczuleniu kroplowym. Pacjentka w czasie operacji była w kontakcie z operatorem i personelem pomocniczym - wyjaśnia doktor Ewa Fluder, Kierownik Oddziału Okulistycznego.
Operacja się udała, nie było żadnych komplikacji śródoperacyjnych, a sam zabieg trwał około 5-6 minut. 

Jak informuje Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu pani Anna czuję się dobrze. - Już umawiamy się na kolejny zabieg-drugiego oka - relacjonuje dr Ewa Fluder. W swoje sędziwe lata 100-letnia wałbrzyszanka odzyska dobry wzrok i ponownie będzie mogła cieszyć się drobnymi przyjemnościami.


Od 1 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia nie limituje finansowo operacji usunięcia zaćmy. To spowodowało, że na Dolnym Śląsku zwiększyła się liczba tych zabiegów i nie trzeba już latami czekać na to świadczenie. W regionie są placówki, które wykonują to świadczenie w ciągu kilku dni.


Polecamy też:
Wałbrzych i region: Kolejki czekających na zabieg krótsze


Polecamy też:
WAŁBRZYCH: SZPITAL SOKOŁOWSKIEGO I KOLEJNY PIONIERSKI ZABIEG!

WAŁBRZYCH: KOLEJNA PREKURSORSKA OPERACJA W NASZYM MIEŚCIE
WAŁBRZYSZANKA NA PIERWSZYCH W POLSCE WARSZTATACH ENDOSKOPOWYCH

WAŁBRZYCH LIDEREM W LECZENIU RAKA PIERSI (FOTO)

KOLEJNE SUKCESY WAŁBRZYSKIEJ ENDOSKOPII
SZPITAL WAŁBRZYCH: NAJNOWOCZEŚNIEJSZY SPRZĘT DO WALKI Z RAKIEM [FOTO]oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn