Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, a dokładnie jego Oddział Udarowy, jako jedyny na Dolnym Śląsku i jeden z kilkunastu w całej Polsce, został uhonorowany Diamentowym Certyfikatem, przyznawanym przez Angels Initiative. Doceniono wałbrzyskie standardy opieki nad chorymi z udarem mózgu.

- O uzyskaniu wyróżnienia dowiedzieliśmy się już w kwietniu, ale z uwagi na pandemię przesunięto moment wręczenia statuetki. Ostatecznie na spotkanie uhonorowanych nadal czekamy, ale mamy "statuetkę wirtualną", którą prezentujemy w sieci - wyjaśnia Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.
Nagroda dla Oddziału Udarowego została przyznana za najwyższą jakość opieki nad chorymi z udarem mózgu. Doceniono m.in. szybkość działań wałbrzyskich medyków w kluczowych momentach dla chorego z udarem. Wałbrzych dołączył do prestiżowego grona szpitali, spełniających najwyższe standardy w opiece nad pacjentami z chorobami naczyniowymi mózgu, nie tylko w leczeniu ostrej fazy udaru, ale także w kompleksowej diagnostyce przyczyn zachorowania, umożliwiającej wdrożenie właściwej wtórnej profilaktyki, prowadzeniu odpowiedniej rehabilitacji oraz w zapobieganiu powikłaniom w trakcie hospitalizacji.Jak wyjaśnia szpital, wyróżnienie to jest tym cenniejsze, iż przyznano je w ramach programu pod auspicjami ESO, czyli najważniejszego ogólnoeuropejskiego towarzystwa naukowego, zajmującego się tematyką udarową, mający na celu wspieranie i rozwój nowoczesnej opieki nad pacjentami z udarem mózgu na naszym kontynencie.
Sukces całej kadry naszego Oddziału w postaci Diamentowego Certyfikatu to również efekt współpracy między innymi z Pogotowiem Ratunkowym w Wałbrzychu, Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, Centrum Medycznym Affidea. Nie bez znaczenia dla odniesienia tego sukcesu jest interdyscyplinarne wsparcie pracowników innych oddziałów szpitalnych, którzy służą pomocą w kompleksowej opiece nad chorymi w trakcie hospitalizacji.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi wałbrzyskiego szpitala.


WAŁBRZYCH: SZPITAL INWESTUJE W ODDZIAŁ RATUNKOWY
SZPITAL IM. SOKOŁOWSKIEGO BĘDZIE SIĘ ROZBUDOWYWAŁ
oprac. ELW
fot. R. Burdek