Główny Inspektor Sanitarny i Główny Inspektorat Weterynarii wydali ostrzeżenie dotyczące żywności. W jajach klasy A wykryto pozostałości antybiotyku lazalocydu w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom. Sprawdźcie, czy nie macie wycofywanej z obrotu partii jaj w swojej lodówce.

Obecność pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom wykryto w jajach konsumpcyjnych klasy A:

  • oznaczonych na skorupkach następującym kodem – 3 – PL 30211306
  • z terminami przydatności do spożycia – od 15.06.2018 do 06.07.2018 r.

- Powyższa informacja została przekazana przez Głównego Lekarza Weterynarii Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, który następnie przekazał ją odpowiednim organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej w celu bezzwłocznego wycofania powyższej partii produktu z obrotu handlowego - informuje Główny Inspektor Sanitarny w ostrzeżeniu z 15 czerwca 2018.

Produkt ten nie powinien być spożywane przez konsumentów. Konsumenci, którzy zakupili wskazane w komunikacie numery partii jaj powinni zwrócić je do sklepu, w którym dokonali zakupu.

Służby nie wyjaśniają, gdzie jaja te trafiły do obrotu. - Jaja zostały sklasyfikowane i zapakowane w opakowania bezpośrednie po 6, 10, 20, 30 sztuk w zakładzie pakowania jaj o weterynaryjnym numerze identyfikacyjnym 30215904, który jest naniesiony na opakowania bezpośrednie (wytłaczanki) - wyjaśnia Główny Inspektorat Weterynarii.

oprac. ELW
fot. ilustracyjne