| Źródło: Główny Inspektor Sanitarny,

Skomentuj jako pierwszy!

Masz kubek z pokrywką? Nie wszystkie są bezpieczne dla zdrowia

Jednorazowe opakowania szkodzą środowisku, ale i te wielorazowego użytku mogą być szkodliwe dla zdrowia, o czym świadczy ostatnie wycofanie ze sprzedaży przez Głównego Inspektora Sanitarnego kubków. Oto szczegóły.


- Ze względów bezpieczeństwa zalecamy zaprzestanie korzystania z produktów do kontaktu z żywnością. Jeżeli zakupiliście państwo produkty, które zostały wycofane ze sprzedaży prosimy o: wypełnieni formularza, zapakowanie produktu do transportu, oczekiwanie na odbiór produktu przez kuriera, który stawi się w wybranym przez Państwa terminie i oczekiwanie na zwrot kosztów zakupu na podany numer rachunku bankowego -

- informuje na swojej stronie MONDEX Anna i Jerzy Affek Sp. J.

Wszystko przez stwierdzone w jednym z produktów tej firmy potencjalnego zagrożenia dla zdrowia użytkowników. W próbkach kubków z pokrywką badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Chodzi o:

BAMBOO Kubek z pokrywką 430ml 8,5x14cm

Marka – Affek Design by MONDEX

Symbol – HTBB2240

Kod kreskowy  – 5902643322240

Importer / dystrybutor –  MONDEX Anna i Jerzy Affek Sp. J. ul. Towarowa 17 10-416 Olszty

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma MONDEX Anna i Jerzy Affek Sp. J. wycofała kubki ze sprzedaży, konsumenci zostali poinformowani o wycofaniu produktu ze sprzedaży przez lokalnych dystrybutorów lub punkty sprzedaży. Udostępniono też możliwość bezpłatnego zwrotu produktu przez stronę internetową https://www.mondex.pl/wycofanie.html

Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje działania prowadzone przez przedsiębiorcę. Inspekcja ostrzega, że nie należy używać kubków wskazanych w komunikacie do spożywania żywności, w tym napojów.

Poznaj też inne: OSTRZEŻENIA DOTYCZĄCE ŻYWNOŚCI

oprac. ELW

Publikacja:

Redakcja - Wałbrzych Dla Was

redakcja@walbrzychdlawas.info


Więcej od - Redakcja - Wałbrzych Dla Was

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?