- Affidea stworzyła możliwość leczenia dla pacjentów poza Wałbrzychem, ponieważ Specjalistyczny Szpital im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu nie podjął decyzji o kontynuowaniu współpracy z firmą w zakresie świadczenia usług radioterapii - wyjaśnia spółka. Oto szczegóły i kontakty telefoniczne do tej działającej od 15 lat Wałbrzychu firmy.

Sieć Affidea kończy współpracę z wałbrzyskim szpitalem

Jak pisaliśmy w ostatnich tygodniach, Affidea to holenderska spółka holdingowa, która w Wałbrzychu pojawiła się 15 lat temu i współpracowała ze szpitalem wałbrzyskim do bieżącego roku. Ta mi
ędzynarodowa sieć nowoczesnych centrów diagnostycznych oraz radioterapii onkologicznej. W 15 krajach Europy w łącznie 319 placówkach zapewnia kompleksową opiekę medyczną w obrębie diagnostyki obrazowej, konsultacji lekarskich oraz badań laboratoryjnych. W lutym wypowiedziano jej umowę w wałbrzyskim szpitalem. Obecnie spółka kończy współpracę ze szpitalem i część badań nie jest już realizowana.

Jak zapewniał w swoim oświadczeniu Specjalistyczny Szpital im. dra. Alfreda Sokołowskiego: - Działalność lecznicza w zakresie zapewnienia specjalistycznej opieki medycznej nad pacjentami onkologicznymi, realizowana dotychczas przy wsparciu Międzynarodowego Centrum Onkologii, będzie kontynuowana i rozwijana w ramach struktury organizacyjnej Szpitala w Wałbrzychu. (więcej - Szpital Wałbrzych: oświadczenie w sprawie leczenia onkologicznego).

Obecnie, głos zabrała również spółka MCO Affidea, która zapowiada, że zapewni pacjentom onkologicznym, zakwalifikowanym do leczenia radioterapeutycznego z Wa
łbrzycha i okolic, leczenie w innych placówkach sieci. Ośrodek sfinansuje pacjentom zakwalifikowanym do leczenia ambulatoryjnego zakwaterowanie oraz przejazd do ośrodków Affidea zlokalizowanych w innych województwach.


Kto może skorzystać z leczenia Affidei poza Wałbrzychem?

Z możliwości będą mogli skorzystać pacjenci, którzy zostali zakwalifikowani do leczenia ambulatoryjnego, a terminy w innych ośrodkach w regionie będą zbyt odległe. Affidea zabezpieczyła ewentualne potrzeby leczenia dla Pacjentów w ośrodku w Poznaniu i Koszalinie. Leczenie jest gotowa organizować do momentu aż będzie taka potrzeba.

- Zdajemy sobie sprawę, że dla pacjentów decyzja o leczeniu poza Wałbrzychem może być trudna, tym nie mniej kryterium czasu jest w chorobie onkologicznej niezmiernie ważne. Dlatego wyszliśmy z taką inicjatywą. Dla Affidea pacjenci są najważniejsi. Czujemy się w obowiązku zapewnić pacjentom z Wałbrzycha radioterapię tak, by pacjent mógł leczyć się bez konieczności długiego oczekiwania w kolejkach. Sposób organizacji opieki i jakość wykonywanych świadczeń przez Affidea pozwala nam realizować radioterapię w ciągu od 3 do 7 dni od zgłoszenia się pacjenta do placówki – mówi Agnieszka Szydłowska, członek zarządu Affidea.

Affidea świadczy, która usługi radioterapii w Wałbrzychu od 15 lat szacuje, że w wałbrzyskim ośrodku firmy rocznie leczy się około 1400 pacjentów. Firma pozostaje otwarta na możliwość kontynuacji umowy ze szpitalem. Zapewnienie najwyższej jakości usług oraz ciągłość leczenia a przede wszystkich zdrowie pacjentów, pozostają priorytetami i misją firmy.

Z ośrodkami Affidea można skontaktować się pod poniższymi numerami telefonów:
Mi
ędzynarodowe Centrum Onkologii w Poznaniu, tel. 61 641 40 81 lub 61 641 40 80
Mi
ędzynarodowe Centrum Onkologii w Koszalinie, tel. 94 732 87 60

Międzynarodowe Centrum Onkologii w Wałbrzychu (numer będzie aktywny nawet po zaprzestaniu świadczeń tel. 74 647 250).

Spór wokół wałbrzyskiego szpitala i jego dyrekcji opisywaliśmy:
Szpital Wałbrzych: oświadczenie w sprawie leczenia onkologicznego
WAŁBRZYSKI SZPITAL MA NOWEGO DYREKTORA. KTO NIM ZOSTAŁ?

Wałbrzych: Mariola Dudziak - dyrektor szpitala odwołana. Dlaczego?
WAŁBRZYCH: PREZYDENT O ODWOŁANIU DYREKTOR SZPITALA.
Wałbrzych: manifestacja poparcia dla dyrektor szpitala (FOTO)

Wałbrzych: Marszałek podtrzymuje zarzuty wobec dyrektor szpitala.
Wałbrzych Szpital: Złożyli do marszałka protest z 400 podpisami [FOTO]

Wałbrzych: Szybka kolej i przywitanie z transparentami [ZDJĘCIA]

Wałbrzych: Radny PiS zabiera głos nt. szpitala
Wałbrzych Szpital: Gmina i powiat oraz radni o dymisji dyrektor

WAŁBRZYCH SZPITAL: TRWAJĄ KONTROLE, BĘDZIE KOLEJNA - ZAROBKÓW PREZYDENTA
WAŁBRZYCH: SPORU O DYREKTOR SZPITALA SOKOŁOWSKIEGO CIĄG DALSZY.
Wałbrzych: premier Mateusz Morawiecki odwiedził szpital (FOTO)
WAŁBRZYCH: SZPITAL DEMENTUJE DONIESIENIA O PRZERWANEJ OPERACJI
WAŁBRZYCH: CHIRURGIA, PEDIATRIA, COVID I NOWATORSKI ZABIEG

WAŁBRZYCH: PREZYDENT MIASTA O PANDEMII U NAS I SYTUACJI W SZPITALU
WAŁBRZYCH: DLACZEGO ZMARŁ ANESTEZJOLOG ZE SZPITALA IM. SOKOŁOWSKIEGO?
Szpital Wałbrzych: co ustalono w sprawie jego sytuacji? (FOTO)


oprac. ELW
fot. ilustracyjne R. Burdek