Pensjonariusze wałbrzyskiego Domu Seniora Rusinowa i dwóch placówek dziennych napisali listy do Mikołaja. Ich treść chwyta za serce. Przeczytajcie te wzruszające listy... Możecie zechcecie włączyć się do akcji i pomóc spełnić małe świąteczne życzenie!

Wzruszające historie i drobne marzenia

"Drogi Święty Mikołaju!

Mam na imię Danuta i mieszkam w Domu Seniora. Osoby, które się mną opiekują namówiły mnie, abym do Ciebie napisała. Długo się nad tym zastanawiałam, gdyż w zasadzie nie mam już żadnych marzeń. Jedynie czego pragnę, to odwiedzić jeszcze moje rodzinne strony. Chociaż jest to w gruncie rzeczy niedaleko, niestety wiem, że to się nie spełni..." tak zaczyna się list poruszającej się na wózku seniorki Danusi.
Ostatecznie Danusia przyznaje, że jej życie osłodziłaby dobra kawa, spinki do włosów i kosmetyki, bo jak każda kobieta lubi czuć się zadbana... Takich wzruszających i chwytających za serce listów jest więcej, bo wałbrzyscy seniorzy z DS Rusinowa i wałbrzyskich placówek dziennych w związku z pandemią czują się bardziej niż zwykle samotni i smutni. Ich listy są częścią tegorocznej akcji „Listy do Mikołaja”, którą po raz kolejny organizuje Stowarzyszenie Nestor wraz z pracownikami Domu Seniora Rusinowa w Wałbrzychu.

- Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy apel do mieszkańców Wałbrzycha z zaproszeniem do wzięcia udziału w kolejnej edycji naszej akcji, a także zamieściliśmy tam listy seniorów. Swoje listy napisali mieszkańcy z domu w Rusinowej i dwóch dziennych domów z Podgórza oraz Podzamcza. Każdy może te listy przeczytać i ktoś może będzie chętny do zostania Mikołajem dla pani Rozalki, pani Basi, czy pana Piotra - mówi Dorota Zarzycka, dyrektor Domu Seniora w Rusinowej.


Jak zostać Mikołajem?

Jeśli chcesz zostać Mikołajem dla wałbrzyskiego seniora przeczytaj załączone do tekstu listy, wybierz kogo chcesz obdarować, zgłoś się do 15 grudnia do Domu Seniora Rusinowa (tel. 74 84 46 865) i koniecznie zaznacz komu chcesz osłodzić te święta. - Dzięki tej akcji zostają spełnione marzenia mieszkańców Domu i uczestników zajęć w Dziennych Domach Pomocy. Ich potrzeby nie są wygórowane. Dla części z nich to tylko słodycze, kawa, kosmetyki. Ten rok, podobnie jak poprzedni, jest szczególnie trudny dla osób, przebywających w placówce. Mają zapewnioną codzienną pomoc, ale epidemia ograniczyła ich relacje z innymi, wywołała strach, skazała na samotność. Nie każdy może liczyć na wsparcie bliskich - czytamy w apelu do mieszkańców.
Jak zaznacza szefowa DS Rusinowa, akcję można też wesprzeć choćby niewielką kwotą pieniężną (nr konta poniżej), by za zebrane środki przedstawiciele stowarzyszenia zakupili drobiazgi dla seniorów, którzy nie znaleźli darczyńcy. Paczki zostaną seniorom wręczone w okresie świątecznym. - Tyle dobra i serdeczności nas otacza, zgłosiła się do nas wałbrzyska szkoła nr 10, która chce przyjść do nas grupą i seniorom pokazać jasełka, z konieczności pandemicznych przed domem. Akcja ruszyła 16 listopada, a nam już się zaczyna świąteczny nastrój - zaznacza Zarzycka.  


Apel do mieszkańców miasta:

Drodzy mieszkańcy Wałbrzycha! Możecie przyczynić się do wywołania uśmiechu na twarzach ludzi starszych , chorych, niepełnosprawnych. Apeluję do wszystkich, mających otwarte serca i chcących pomagać. Pozwólcie wierzyć, że marzenia spełniają się i pokażcie samotnym, że nie są sami.

Nasza akcja trwać będzie do dnia 15 grudnia 2021 roku.

Dla bardzo zapracowanych Mikołajów i Gwiazdek podajemy nr rachunku bankowego:
Santander Bank 98 1090 2590 0000 0001 3202 2314

Stowarzyszenie NESTOR numer KRS: 0000616188

Dorota Zarzycka, prezes Stowarzyszenia Nestor wraz z pracownikami


Pisaliśmy wcześniej na temat domów seniora w naszym mieście:Elżbieta Węgrzyn
fot. ilustracyjne
listy - użyczone przez organizatora akcji