Choć do Mikołaja jeszcze trochę czasu, jednak nasz wałbrzyski zmotoryzowany Mikołaj, by był skuteczny, potrzebuje Waszego wsparcia. Jak można pomóc Motomikołajowi?


- Do przygotowania mamy 84 paczki dla podopiecznych Centrum Obsługi Placówek Wychowawczych w Wałbrzychu - wyjaśnia zaangażowana w zbiórkę pani Natalia. Natalia Jopek kolejny rok jest organizatorką i pomysłodawczynią kontynuacji mikołajowego wydarzenia.Wielbiciele motocykli z Wałbrzycha i okolic angażują się w mikołajkowe zbiórki charytatywne od kilku lat, w działania Motomikołajków włącza się kilka lokalnych stowarzyszeń jak: Grupa Motocyklowa Angry Wolf Wałbrzych, czy Stowarzyszenie Moto Weteran Wałbrzych. Razem szukają sponsorów, zapraszają innych społeczników do włączania się do działania na rzecz wałbrzyskich dzieci i przygotowują tradycyjny już mikołajowy przejazd przez miasto połączony z obdarowaniem świątecznymi upominkami dzieci z wałbrzyskich domów dziecka.

Jak można pomóc?
- składajcie zamówienia na motomikołajkowe pamiątkowe koszulki! Koszt to 30 zł, z czego 25 zł to koszt produkcji a 5 zł zostanie przekazane na nasz wielki cel (zamówienia zbierane są do 22 listopada).
- można wesprzeć zbiórkę rzeczowo: zbierane są słodycze, kosmetyki dla dzieci i młodzieży, chemia gospodarcza m. in. płyny do prania, proszki, artykuły dla niemowląt, oliwki, chusteczki nawilżane, itp. Wszystko trafi do potrzebujących dzieci,
- ruszy też bazarek mikołajowy. W zeszłym roku na licytacje trafiło mnóstwo fajnych rzeczy - tym razem będzie podobnie. Kto może przekazać na licytację coś od siebie, jest mile widziany,
- pomocników Motomikołaja wspiera też udostępnianie postów o jego działaniach i zapraszanie do tego wydarzenia znajomych!

Wpłat za zamówione koszulki można dokonywać na Mikołajkowe konto:
Natalia Maria Jopek
PKO Bank Polski S.A.
03 1020 5095 0000 5902 0219 4090

W tytule rodzaj koszulki - damska, męska, dziecięca - oraz rozmiar.


Zobaczcie akcję:
Przez Wałbrzych przejechał Motomikołaj [FOTO]

oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn