Data wydarzenia: 06.03.2019 17:30 - 08.03.2019 20:00
Miejsce wydarzenia: Parafia p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej na Konradowie

Chyba najbardziej rozpoznawalny w internecie polski zakonnik, który ma prawie pół miliona subskrypcji swojego kanału na You Tube - Adam Szustak - poprowadzi rekolekcje w Wałbrzychu.


Dominikanin Adam Szustak, który założył na You Tube popularny kanał "Langusta na palmie", poprowadzi rekolekcje wielkopostne adresowane do młodzieży w parafii p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej na Konradowie, w dniach 6-8 marca. W programie Msze św. o godz. 17.30, a po nich katechezy. W piątek 8 marca bezpośrednio po Eucharystii Droga Krzyżowa ze światłem ulicami parafii. Pochodnie i świece będzie można kupić na miejscu. Organizatorzy proszą o odpowiednie ubranie się, żeby nie marznąć. We wcześniejszych godzinach dnia ks. Adam Szustak będzie spowiadał i można się z nim umawiać bezpośrednio na indywidualne spotkania.

Adam Szustak to dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, autor książek i audiobooków, vloger.
Jest jednym z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów. Razem z grupą współpracowników w 2014 roku stworzył stronę internetową oraz kanał na portalu YouTube o nazwie "Langusta na palmie", w ramach którego głosi swoje rozważania w krótszych lub dłuższych seriach, także w formie vloga. Na kanale można znaleźć także jego konferencje wydawane w formie audiobooków. W 2016 otrzymał nagrodę publiczności w konkursie Grand Video Awards organizowanym przez magazyn Press, w kategorii Najlepszy Vlog. Aktualnie najdłuższymi wciąż emitowanymi seriami są "Chlebak" (ponad 320 odcinków na kanale "Paśnik"), "Niecodzienny Vlog" (ponad 250 odcinków) i "Dobranocka" (ponad 175 odcinków, oba na kanale "Langusta na Palmie").


Opr. MS
Foto użyczone: Katolicki Wałbrzych