Nowy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, a także wałbrzyszanin szefem KPP w Kłodzku, to tylko część zmian kadrowych w wałbrzyskiej Policji.

Co w Wałbrzychu?


Podinsp. Arkadiusz Wojnowski
, dotychczasowy Zastępca Komendanta Komisariatu Policji I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie-Zdroju od soboty, 16 stycznia, pełni obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu i będzie miał pod sobą pion prewencji.
Dotychczasowy Zastępca Komendanta Komisariatu Policji I w Wałbrzychu – podinsp. Arkadiusz Wojnowski - służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku. Przez ponad 20 lat związany był z Wydziałem Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, gdzie kolejno był policjantem, referentem, asystentem, specjalistą, dyżurnym, by ostatecznie w 2008 roku zostać zastępcą naczelnika tego wydziału. W grudniu 2016 roku podinsp. Arkadiusz Wojnowski przeniósł się do naszego miasta, gdzie przez blisko 4 lata pełnił służbę jako Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Od września 2020 roku do teraz był Zastępca Komendanta Komisariatu Policji I w Wałbrzychu.

Obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu powierzone zostały natomiast dotychczasowemu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Mariuszowi Kucharczykowi, pod którego wciąż podlega - jak dotychczas - pion kryminalny.Na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu pozostaje natomiast kom. Krzysztof Lewandowski, który z naszą jednostką związany jest od kwietnia 2018 roku.


Do Kłodzka

Dodatkowo, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski z dniem 16 stycznia bieżącego roku powierzył podinsp. Rafałowi Siczkowi obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku. Już w poniedziałek dotychczasowy I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu rozpocznie swoją przygodę w nowym miejscu pełnienia służby.

Podinsp. Rafał Siczek jest Absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie. W roku 2019 ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej na Wydziale Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Dotychczasowy I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu służbę rozpoczął w 2003 roku w Komisariacie Policji IV w Wałbrzychu w referacie prewencji. Następnie w ramach służby w Centralnym Biurze Śledczym zajmował się zwalczaniem przestępczości kryminalnej i narkotykowej. Był także związany z sekcją dochodzeniowo-śledczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie prowadził postępowania przygotowawcze w sprawach o najcięższe przestępstwa kryminalne.

W 2009 roku podinsp. Rafał Siczek objął stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji III w Wałbrzychu, a po reorganizacji jednostek był Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Od października 2016 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu ds. prewencji. Powołany na to stanowisko został w marcu 2017 roku. W lutym 2020 roku awansował natomiast na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.


Czytaj też:

Policja Wałbrzych ma nowego komendanta (FOTO)
WAŁBRZYCH: KOMENDANT MIEJSKI POLICJI MA NOWEGO ZASTĘPCĘ
NOWY KOMENDANT POLICJI W WAŁBRZYCHU
Policja Wałbrzych: Nowy rzecznik prasowy


oprac. ELW
KMP Wałbrzych