Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 23-letniego mieszkańca Świebodzic. Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 lipca 2016 roku w mieszkaniu przy ul. Mikulicza w Świebodzicach. Poszukiwany listem gończym, potencjalny sprawca tego czynu to 29-letni właściciel mieszkania Grzegorz Z. Podejrzany nadal pozostaje nieuchwytny.

Z ustaleń sekcji zwłok wynika, że pokrzywdzonemu zadano około 30 ran kłutych w okolicach klatki piersiowej, szyi i prawego uda, obrażenia te spowodowały jego zgon. Bronił się, jednak zginął z ręki napastnika. Podejrzany zbiegł i ukrywa się przed organami wymiaru sprawiedliwości. Nie został dotychczas zatrzymany. Wydano jego nakaz aresztowania, a także 12 lipca list gończy. Policja nadal nie wpadła na trop mężczyzny, dlatego przypominamy jego wizerunek.

Ktokolwiek zna miejsce pobytu lub informacje pomocne w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego 29-letniego mieszkańca Świebodzic proszony jest o powiadomienie jednostki policji lub prokuratury. Pomoc w ucieczce i ukrywaniu się zbiega zagrożone jest karą do 5 lat pozbawiania wolności. 


Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego należy zgłaszać pod numery alarmowe 997 lub 112 (z telefonu komórkowego), bądź bezpośrednio do Oficera Dyżurnego KPP w Świdnicy, pod nr (74) 85-82-200, (74) 85-82-219.