Amatorzy jazdy na rowerze zyskali nową, atrakcyjną widokowo trasę między Starym Julianowem a skrzyżowaniem ulic Strzegomskiej i Noworudzkiej. Można też po niej spacerować.

Nowy odcinek ścieżki rowerowej, czy też raczej „ciągu pieszo-rowerowego”, jak mówią fachowcy, od ronda w Starym Julianowie łączącego drogę na WSSE z drogą nr 379 do skrzyżowania ulic Strzegomskiej, Noworudzkiej i Świdnickiej jest już praktycznie gotowy. Dzięki temu powstał długi, liczący ponad 15 km odcinek ścieżki, którym można przejechać od okolic Strugi i Szczawna-Zdroju do Starej Kopalni.

 

Trzeba tylko pamiętać o tym, że na ul. Świdnickiej są niewielkie przerwy w ścieżce ze względu na zabudowę. Natomiast na ul. Strzegomskiej brak jeszcze sporego odcinka w Kozicach – tam musimy kontynuować jazdę jezdnią, a ruch spory i ciasno – oraz niewielkiego odcinka w Nowym Julianowie. Jadąc trzeba uważać ze względu na jeszcze nieukończone wjazdy na polne drogi. Wzdłuż ścieżki posadzono młode lipy, w niektórych miejscach w podwójnym rzędzie, więc gdy podrosną, będą rzucały miły cień. Można z niej podziwiać panoramę Gór Sowich.

 

Ścieżka ma być ostatecznie ukończona wraz z remontowanym odcinkiem ul. Strzegomskiej pod koniec sierpnia. Koszt remontu ulicy i budowy ścieżki to około 14 mln zł.


Przeczytaj też: WIĘCEJ ŚCIEŻEK ROWEROWYCH W MIEŚCIE

WAŁBRZYSZANIE ODKUPILI MU ROWER I POKAZALI MIASTO


fot. Magdalena Sakowska